Wpis z mikrobloga

Pierwszy rok poważniejszego dbania o siebie prawie za mną.

TL:DR


Co się udało/co nie do końca
- 3 miesiące na #keto + #intermittentfasting, mimo że w tym czasie przebyłem covida i miałem bardzo ciężki okres w kwestii pracy, skończyłem na -11 kg. 0 aktywności fizycznej
- 5 miesięcy bez papierosów, tutaj niestety pozwoliłem sobie na krótkie "wakacje" i wróciłem -.-
- później były zasłużone wakacje, odpuściłem keto, z zamiarem powrotu po wakacjach, +4 kg, ale nie żałuje ani jednego grama :D
- od wakacji do teraz (5 miesięcy) #silownia 3-5 razy w tygodniu z trenerem przez cały okres

Stan na dzień dzisiejszy, mimo częściowego powrotu wagi, czuje się o niebo lepiej. Nie udało mi się po wakacjach wrócić do diety, jednakże wciąż staram się trzymać zdrowego jedzenia, odstawiłem większość głupich cukrów. Dużo z okresu keto zostało mi na dłużej. Ogólnie mega na plus

Stan wagi początek roku 116, stan na dzisiaj 112. Różnica w wyglądzie mega na plus, najbardziej z ryja xD
Stan siłowniany: totalna poprawa x2137. Rozpoczynałem z tragicznymi zakresami, wręcz nie umiałem się ruszać.
Trójbój:
- przysiad dobiłem do 100 w serii (rozpoczynałem od 30-40 i to w niepełnym zakresie)
- martwy sumo dobiłem do 115 w serii (początek 40-50)
- wyciskanie w serii 75, 1rep 85 (rozpoczęcie 40)

Co nie wyszło:
- powrót na keto po wakacjach, dopóki byłem w szale diety, było super, jak odpuściłem to zauważyłem jak bardzo jest to ciężka dieta na dłuższą metę
- fajki -.-
- organizm trochę zaczął już świrować od ilości treningów. Zaczęły się pojawiać pierwsze kontuzje. Boli mnie bark i kolano, według trenera to kwestia 2-3 tygodni porządnej pracy z rollerem i trochę dania na wstrzymanie chwilowo.
- higiena snu

Plan na kolejny rok:
- od stycznia chciałbym wyczyścić michę
- od stycznia rzucam fajki
- kontynuacja siłowni, ale z większą intensywnością cardio.
- chciałbym w 3-4 miesiące zrobić porządną redukcję, z czystą michą + treningiem 4-5 razy w tygodniu + zwiększenie aktywności codziennej przez joge, spacery.
- praca nad higieną snu. Podejrzewamy z trenerem, że obecne problemy z kolanem i barkiem są wynikiem między innymi moim krytycznym spaniem
- praca nad suplementacją, potrzebuje porządnego rehabu witaminowego

To chyba tyle.

Jednocześnie pytanie do #keto próbowaliście być na keto na #dietapudelkowa ? Zastanawiam się nad kuchnią wikinga. Testowałem przez tydzień i była bardzo smaczna.

#dieta #chudnijzwykopem #keto #silownia #mirkokoksy
  • 22
@Limonene: bo chcę jeszcze raz przeczytać Allana Carra o rzucaniu palenia :D Poprzednio 5 miesięcy przetrzymałem tylko i wyłącznie dzięki tej książce. Pozwoliła mi mocno zmienić nastawienie do papierosów. Chcę na spokojnie ją ponownie przeczytać i rozpocząć ponowne rzucanie z poprawnym nastawieniem ;)
@Mr_Swistak: Jak na rok to bez szału, ale też bez tragedii, gdzieś tam na pewno zrozumiałeś pewne kwestie, fajnie poprawiłeś się siłowo, mówisz że też i wyglądowo także brawo, jednak liczę że przyszły rok #!$%@? system i po tegorocznych błędach, wrzucisz fajną transformację. Powodzenia.
@zeek: zależy od miasta i wielu różnych kwestii, ja się nie wypowiadam bo mam mega dobrą cenę i to po znajomościach :D ogólnie, z tego co widzę i słyszę to taka średnia to 100/150 pln/h