Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu na moim osiedlu samochody parkują na niedozwolonych miejscach, tj. na drodze pożarowej, tłumacząc się tym, że prawidłowe miejsca parkingowe na osiedlu są już zajęte. Ostatnio na grupie osiedla na Facebooku wywołała się gównoburza, bo przyjazdy SM się nasiliły i doszły naklejki w postaci karnych #!$%@?ów dla parkujących nielegalnie. Oburzenie wykazywali, a jakże, Ci parkujący nielegalnie. Oto co napisała jedna z takich osób. Czy od teraz powinienem dzwonic na SM przy każdej możliwej okazji?( ͡° ͜ʖ ͡°)
hehe520 - Od dłuższego czasu na moim osiedlu samochody parkują na niedozwolonych miej...

źródło: comment_1637490083xR6t9zIQZf7hP00XD0XG6H.jpg

Pobierz
  • 93
@hehe520: jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jaskins: to jest klasyczny problem z poszanowaniem prawa w Polsce - zamiast starać się zmienić coś w prawie, otoczeniu, to polaki robaki kombinują parkując po krzakach, placach z trzepakami, śmietniskach, a wszystkich, którzy chcą normalnie żyć nazywają społecznikami i donosicielami. Na drogach jest to samo - jeżdżą w dupie mając znaki samemu wyznaczając sobie granice prawa (każdy inaczej, każdy
@size: dokładnie, też myślę, że problem jest w tym, że tym ludziom nie chce się nic zmienić. Będą parkować na nielegalu 30lat zamiast wymusić wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych, a po roku nie byłoby problemu. Żeby było lepiej, na osiedlu są jeszcze miejsca do wynajęcia 250zl miesięcznie. No, ale wielmożni państwo nie będą przecież płacić za parkowanie jak na drodze pożarowej jest miejsce.
Ucięło mi komentarz@Zordon_: A inni trzymają się przepisów, żyją w zgodzie z nimi. Jak zmusić tych pierwszych do zachowania w zgodzie z normami? Czy czekać aż sami się wyzabijaja?
to jest klasyczny problem z poszanowaniem prawa w Polsce - zamiast starać się zmienić coś w prawie, otoczeniu, to polaki robaki kombinują parkując po krzakach, placach z trzepakami, śmietniskach, a wszystkich, którzy chcą normalnie żyć nazywają społecznikami i donosicielami


@size: regularnie powtarzam to samo
Mam wrażenie, że Polak ma w genach kombinowanie.
Po co walczyć o prostsze przepisy podatkowe skoro można na lewo nie płacić podatków?
Po co walczyć o więcej
@niochland: @hehe520: Panowie to nie jest do końca tak, że to typowo polskie. PRL zasadził w nas (społeczeństwie) pewne zachowania, których wyzbywać się będziemy jeszcze ze 100 lat. Sam się łapie np na tym, że za mało rzeczy wyrzucam bo „przydasie”, a to zachowanie rodem z PRLu, mimo, że gdy się urodziłem były 3 lata po jego upadku. Kombinatorstwo to nic innego jak prezent od sowieckich przyjaciół+ działania polityków później
Zamiast coś chcieć zmienić - wyjebka i samodzielne decydowanie co można, a czego nie


@size: @Zordon_: Mi się wydaje, że to bardziej wynika z bezradności. Ludzie nie wiedzą gdzie zgłaszać takie sprawy, do kogo się zwrócić. A nawet jeśli coś zrobią to spotykają się z betonem czy ścianą.
@hehe520: Obok mnie jest takie osiedle. Pierwsze objawy patodeweloperki bo już kilka lat osiedle ma. Blok przy bloku i tylko mała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@hehe520: w Gdańsku to samo. Tylko pikanterii dodaje fakt że są niesprzedane miejsca w halach garażowych. Ci parkujący nielegalnie uważają że to obowiązek osiedla żeby były dla nich miejsca xD jeden nawet się użalał że chce sobie przyczepkę kampingowa kupić ale nie ma gdzie na naszym okropnym osiedlu ja parkować przez cały rok. Ktoś mu napisał że niedaleko jest parking dla takich rzeczy (płatny ale niedużo) to odpisał że heheh nie