Wpis z mikrobloga

@maniek74:

Za Tuska pewnie by Polimexa nie było, natomiast... tak.
Na budowlance nie byłoby takiego pogromu, bo na WiG-Bud zaczęła się korekta mniej więcej w momencie, w którym dostaliśmy plaskacza od EU – kasy z funduszu odbudowy nie dostaniecie!

Odpowiadając na Twoje pytanie – tak. Byłoby zdecydowanie lepiej.

Zresztą, gorzej od PiSu się nie da.

Edit: A to tylko jeden przykład ich szkodzenia. Myślisz, że gdyby złotówka nie była taka słaba,
@Thorrand: za Tuska chinczyki by budowali w PL a nie polskie firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) pieniadze z UE oczywiscie dostaniemy, a jesli twierdzisz, ze przez to WIG-Budowy idzie bokiem, to lepszej okazji na zakupy byc nie moze
@maniek74:

Wiesz, nie bardzo mam ochotę na gdybanie.

W każdym razie fakty są takie, że budowlanka właśnie od tego momentu zaczęła dostawać po dupie. Oczywiście to tylko jeden z kilku powodów. Szalejące ceny materiałów budowlanych też miały w tym swój udział.

No ale teraz ceny surowców wracają do normy, a wig-bud ani myśli się dźwignąć.

Inflacja też nie pomaga, zwłaszcza na długo-terminowych kontraktach.

Pewnie jeszcze coś bym mógł napisać, ale prawdę
@Cel87: @maniek74

Ale ja wiem, że za Tuska nie było dobrze i tak jak napisałem wcześniej – pewnie Polimex by już dawno nie istniał.

Wiem też, że dzięki PiSowi ta spółka w ogóle istnieje, natomiast fakty są takie, że teraz Polimex też dostał po piździe ze względu na zaangażowanie się w ratowanie Rafako – a to już niestety jest najprawdopodobniej decyzja wyłącznie polityczna ¯\_(ツ)_/¯
@maniek74:
@Cel87

Co do Rafako, to jeśli chcą dalej żyć, to mają spełnić takie warunki:

https://www.nowiny.pl/biznes/184080-16-trudnych-spraw-rafako-jesli-nie-zostana-zalatwione-nie-bedzie-inwestora.html

W ogóle jest to możliwe, by ten śmieciuch to spełnił? Jeszcze w pon. pokazują wyniki finansowe, no ciekawe...
I jeszcze ten gniot się trzyma twardo, kiedy Polimex dzisiaj w pewnym momencie był -10% (40 groszy zjazd na 4,02).

Tak jak napisałem, żyć się odechciewa. Zwłaszcza, że mam średnią ~4,7 co jeszcze w środę napawało pewnym
Na budowlance nie byłoby takiego pogromu


@Thorrand: poczekaj poczekaj jeszcze z Chin do nas nie dotarło, to się dopiero nakręca, był raptem pierwszy mocny wstrząs i czekamy na domino ... trzęsienie ziemi nastąpi.
@FxJerzy: nie wszystkie firmy z wig-budowy robia mieszkaniówkę, wiele z nich to infrastruktura, jak wlasnie Polimex. Budimex w zeszlym roku wyłączył z grupy spolke Budimex-nieruchomości