Wpis z mikrobloga

@GruncleStan: myślę że wiedzieli że tak to się skończy już w momencie gdy w szczycie na granicy pojawiło się zaledwie 3 tysiące uchodźców ale chcieli urządzić na wewnętrzne potrzeby igrzyska dla durnowatego społeczeństwa i wykopków zwłaszcza xD
Nie jest możliwe, aby nie wiedzieli o tym, że to jest żart a nie kryzys, bo uruchamianie szlaku migracyjnego przed zimą to jest jedno wielkie XD
Nikt już się tam raczej nie będzie pakował
podziękuj opozycji która robi wszystko aby do tego doszło


@incydent_kakaowy: to wina głupiego społeczeństwa, nie opozycji.

Władza oraz opozycja jest odzwierciedleniem tego, w co wierzą i co tolerują ludzie. Jeśli większość jest za zamordyzmem, aby tylko 500+ było - będzie zamordyzm. Jeśli najwięksi "wolnościowcy" są w stanie wyprzeć się poglądów ze strachu przed paroma uchodźcami - nie będzie wolności.

To nie tak, że na zachodzie istnieje jakaś mityczna rasa "dobrych polityków"
Trochę nie chce mi się wierzyć, bo to by oznaczało, że to były nie tylko igrzyska dla durnowatego społeczeństwa i wykopków ale i że granica nie była w ogóle chroniona xD


@NaczelnyWoody: co więcej, @Andreth podała oficjalne dane niemieckiej policji, więc i tak mówimy tylko o wykrytych przypadkach XD

To jest właśnie ta różnica - w Niemczech państwo samo stara się dokładnie informować o skali, skupia się na INFORMOWANIU obywateli. Nie
Trochę nie chce mi się wierzyć, bo to by oznaczało, że to były nie tylko igrzyska dla durnowatego społeczeństwa i wykopków ale i że granica nie była w ogóle chroniona


@NaczelnyWoody: To jest jedna interpretacja. Ja natomiast uważam, że zajebisty pomysł wywożenia złapanych migrantów na granicę, zamiast zatrzymywania i ewentualnej deportacji powoduje, że złapany ma jeszcze kilka-kilkanaście szans przed sobą i jest spore prawdopodobieństwo, że mu się w końcu powiedzie. ("Renomowani"
@NapalInTheMorning: jest sporo racji w tym co mówisz, ale nie do końca. Wzrost znaczenia partii populistycznych i ekstremistycznych daje się obserwować na całym świecie od mniej więcej 15 lat. Już wtedy pojawiły się pierwsze głosy w Wielkiej Brytanii na temat tego, że Unia jest zła. Mówiono wtedy, że globalizm jest wtedy, gdy przybywa uchodźców, a ubywa miejsc pracy. Nie pamietam nazwy partii ani polityka, który lansował te tezy, on zresztą nie