Wpis z mikrobloga

@GruncleStan: myślę że wiedzieli że tak to się skończy już w momencie gdy w szczycie na granicy pojawiło się zaledwie 3 tysiące uchodźców ale chcieli urządzić na wewnętrzne potrzeby igrzyska dla durnowatego społeczeństwa i wykopków zwłaszcza xD
Nie jest możliwe, aby nie wiedzieli o tym, że to jest żart a nie kryzys, bo uruchamianie szlaku migracyjnego przed zimą to jest jedno wielkie XD
Nikt już się tam raczej nie będzie
  • Odpowiedz
Ale rozumiesz że to dzięki tej twardej linii Lukaszenka sie ośmieszył?

Gdyby przeszło 2k, to zaraz byli by kolejni.


@Zwytkly: Nie przeszłoby bo zostaliby deportowani, UE już tak po prostu sobie ludzi nie przyjmuje jak kiedyś xD Polityka herzlich willkommen to już przeszłość xD
  • Odpowiedz
@Andreth: Chyba muszę zaktualizować swoje informacje xD
Trochę nie chce mi się wierzyć, bo to by oznaczało, że to były nie tylko igrzyska dla durnowatego społeczeństwa i wykopków ale i że granica nie była w ogóle chroniona xD
  • Odpowiedz
podziękuj opozycji która robi wszystko aby do tego doszło


@incydent_kakaowy: Przecież skoro dla p0laków większym problemem jest gościu biegający na granicy z reklamówką żarcia niż inflacja, ośmieszanie się w dyplomacji, nowy wał etc to społeczeństwo nie zasługuje na nic innego jak na PiS ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
podziękuj opozycji która robi wszystko aby do tego doszło


@incydent_kakaowy: to wina głupiego społeczeństwa, nie opozycji.

Władza oraz opozycja jest odzwierciedleniem tego, w co wierzą i co tolerują ludzie. Jeśli większość jest za zamordyzmem, aby tylko 500+ było - będzie zamordyzm. Jeśli najwięksi "wolnościowcy" są w stanie wyprzeć się poglądów ze strachu przed paroma uchodźcami - nie będzie wolności.

To nie tak, że na zachodzie istnieje jakaś mityczna rasa "dobrych
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Gdyby w Arabii Saudyjskiej polityk opierałby swoją kampanię na chwaleniu osób LGBT to straciłby głowę, czego ma to dowodzić? Społeczeństwo głosując na taką, a nie inną partię jasno mówi, że nie chce dewiantów w swoich szeregach.
  • Odpowiedz
Trochę nie chce mi się wierzyć, bo to by oznaczało, że to były nie tylko igrzyska dla durnowatego społeczeństwa i wykopków ale i że granica nie była w ogóle chroniona xD


@NaczelnyWoody: co więcej, @Andreth podała oficjalne dane niemieckiej policji, więc i tak mówimy tylko o wykrytych przypadkach XD

To jest właśnie ta różnica - w Niemczech państwo samo stara się dokładnie informować o skali, skupia się na INFORMOWANIU
  • Odpowiedz
Trochę nie chce mi się wierzyć, bo to by oznaczało, że to były nie tylko igrzyska dla durnowatego społeczeństwa i wykopków ale i że granica nie była w ogóle chroniona


@NaczelnyWoody: To jest jedna interpretacja. Ja natomiast uważam, że zajebisty pomysł wywożenia złapanych migrantów na granicę, zamiast zatrzymywania i ewentualnej deportacji powoduje, że złapany ma jeszcze kilka-kilkanaście szans przed sobą i jest spore prawdopodobieństwo, że mu się w końcu powiedzie.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: jest sporo racji w tym co mówisz, ale nie do końca. Wzrost znaczenia partii populistycznych i ekstremistycznych daje się obserwować na całym świecie od mniej więcej 15 lat. Już wtedy pojawiły się pierwsze głosy w Wielkiej Brytanii na temat tego, że Unia jest zła. Mówiono wtedy, że globalizm jest wtedy, gdy przybywa uchodźców, a ubywa miejsc pracy. Nie pamietam nazwy partii ani polityka, który lansował te tezy, on zresztą
  • Odpowiedz