Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1139
Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie różnią się niczym od ludzi, którzy przyklaskiwali policyjnemu zamordyzmowi na początku pandemii.

SN wydał wyrok zgodnie z którym nie można legitymować ani zatrzymywać kogoś, kto nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Fotografowanie baz wojskowych, żołnierzy, policjantów czy nawet obiektów wywiadu z miejsca publicznego jest w pełni legalne. Możesz nawet mieć przy tym ubraną kurtkę z napisem "wywiad rosyjski" i nic nie nie mogą za to zrobić. MON tymi tłumaczeniami pokazuje swoją ignorancję i brak profesjonalizmu. Przypominam że ta sytuacja miała miejsce poza strefą stanu wyjątkowego.

Teraz się cieszcie z tej sytuacji bo nie lubicie dziennikarzy. Zobaczymy co powiecie, jeśli to was bez powodu będą zatrzymywały służby.

#bialorus #bekazprawakow
tusk - Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie...

źródło: comment_1637216071mt7q5twX0pYmqoFCiSNbZF.jpg

Pobierz
  • 203
  • Odpowiedz
  • 0
@tusk czyli jeśli widzę gościa ubranego na czarno, stojącego na ulicy z łomem w ręku, to nie mam prawa podejrzewać go o bycie złodziejem, ponieważ znajduje się on w miejscu publicznym?
  • Odpowiedz
@tusk: teraz sie wlasnie upewnilem - obowiazuje Rozporzadzenie z 2003 roku wraz z pozniejszymi zmianami - tu masz jednolity tekst
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2003-116-1090,17038056.html

Na podstawie art. 6 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2002 r. Nr 21, poz. 205, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1.
1.
Rozporządzenie określa obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa i obronności państwa,
  • Odpowiedz
@tusk paragraf 5.3.2

3. Prowadzenie szczególnej ochrony obiektów
obejmuje w szczególności:
2) inne dzialania mające na celu ochronę ´ obiektu, które wynikają z jego specyfiki i charakteru zagrożen dla jego funkcjonowania;

Pwned.
  • Odpowiedz
@tusk: Posprzątajcie pierwsze u siebie a potem szukajcie problemów u innych. Bo wasz zamordyzm i brak poszanowania prawa jest 10x większy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ochrona takiego ma zatem prawo cie zatrzymac do wyjasnienia, jesli mu zrobisz zdjecie.


@marcus1a: Nadal nie rozumiesz, że wklejasz tylko listę obiektów, które są objęte szczególną ochroną. Ja tego nie neguję. Tak, dziennikarze robili zdjęcie obiektowi objętemu szczególną ochroną. Szczególna ochrona nie oznacza zakazu fotografowania
  • Odpowiedz
3. Prowadzenie szczególnej ochrony obiektów

obejmuje w szczególności:

2) inne dzialania mające na celu ochronę ´ obiektu, które wynikają z jego specyfiki i charakteru zagrożen dla jego funkcjonowania;

Pwned.


@bizonsky: No i gdzie tu jest zakaz fotografowania?
  • Odpowiedz
Posprzątajcie pierwsze u siebie a potem szukajcie problemów u innych. Bo wasz zamordyzm i brak poszanowania prawa jest 10x większy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuna999: Wasz to znaczy kogo? Ja nie jestem politykiem
  • Odpowiedz
@tusk no zakazu nie ma, ale jak zrobisz zdjecie moga uznac zabranie ci aparatu za dzialania konieczne do ochrony obiektu, czyli wszystko legit jesli tak robią i slusznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bizonsky: XDDDDD Serio uważasz że pod ten punkt można podciągnąć wszystko? A co jeśli uznają że przechodząc obok nich w plecaku stanowisz zagrożenie? Mogą cię przeszukać?
  • Odpowiedz
@tusk serio nie pod wszystko. Uwazam ze mozna go podciagnac pod fotografowanie obiektu. Co więcej takie sytuacje zdaraly sie juz niejednokrotnie w przeszlosci w Polsce, a ty swoim wpisem wykazujesz sie nieznajomościa prawa i jeszce uczysz tego "prawa" innych.

Kolejny Anon buntownik z internetu.
Nic tu wiecej po mnie bo widze ze i tak bedziesz probowal dalej odwracac kota ogonem mimo niezbitych dowodow.
  • Odpowiedz
@bizonsky: To jest rzecz typu "Przecież w regulaminie nie ma napisane, że nie można srać do paczkomatu to do niego nasram iks de de de de de"
Edit. 1 - Co z tego, że jak sobie wyszukasz w necie interpretacje tego przepisu to albo wychodzi, że nie możesz fotografować, albo nie możesz upubliczniać, a dziennikarze to przecież tam byli dla własnego użytku fotografować, co nie?
  • Odpowiedz
Możesz wyjaśnić, gdzie w moich wypowiedziach jest fikoł?


@tusk: Trudno znaleźć gdzie go nie ma. Czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie, wyciąganie wniosków jest ci obce niestety.
To wywnioskowałem po przeczytaniu twoich wpisów.
Teraz mam dylemat. Czy jesteś trollem, czy ignorantem? który szuka taniego poklasku.
  • Odpowiedz
@marcus1a: Dziękuję mirku za to rozporządzenie, dobrze wiedzieć. Czytam to teraz pobieżnie i czy to nie jest tak, że dany obiekt jeszcze musi być uznany za taki przez Radę Ministrów i umieszczony w wykazie - na wniosek organu właściwego? (Par. 4)
  • Odpowiedz
@tusk: brawo żołnierze i policja. Jest czas na zabawę i pajacowanie, jest czas na powagę, a w Polsce znowu musi być jak w chlewie bo ktoś chce zrobić pikny materiał albo jest umyślnym lub nie sługusem drugiej strony. Raczkuje konflikt, możliwe ze otworzony zostanie ponownie front na Ukrainie. Imigranci tutaj są narzędziem Moskwy i Mińska i my nie możemy w niczym ustąpić. Po prostu nie ma dobrego scenariusza w którym wpuszczamy,
  • Odpowiedz