Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1139
Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie różnią się niczym od ludzi, którzy przyklaskiwali policyjnemu zamordyzmowi na początku pandemii.

SN wydał wyrok zgodnie z którym nie można legitymować ani zatrzymywać kogoś, kto nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Fotografowanie baz wojskowych, żołnierzy, policjantów czy nawet obiektów wywiadu z miejsca publicznego jest w pełni legalne. Możesz nawet mieć przy tym ubraną kurtkę z napisem "wywiad rosyjski" i nic nie nie mogą za to zrobić. MON tymi tłumaczeniami pokazuje swoją ignorancję i brak profesjonalizmu. Przypominam że ta sytuacja miała miejsce poza strefą stanu wyjątkowego.

Teraz się cieszcie z tej sytuacji bo nie lubicie dziennikarzy. Zobaczymy co powiecie, jeśli to was bez powodu będą zatrzymywały służby.

#bialorus #bekazprawakow
tusk - Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie...

źródło: comment_1637216071mt7q5twX0pYmqoFCiSNbZF.jpg

Pobierz
  • 203
  • Odpowiedz
@tusk: może mylisz zatrzymanie z legitymowaniem. O ile zatrzymanie faktycznie byłoby tutaj naciagne, o tyle jest całkowita podstawa do legitymowania, art 15uop oraz rozporządzeniu w sprawie wykonywania niektórych uprawnień policjantów z dnia 4 lutego 2020 r.. Jeden wyrok w Polsce nie stanowi precedensu, a i nie znam okoliczności wyroku o którym mówisz.
  • Odpowiedz
weź onucu przestań rozsiewać dezinformację i sobie poczytaj: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20031161090

Kto ci płaci za rozpowszechnianie bredni że nie można fotografować obiektów wojskowych? I kto plusuje te idiotyzmy?


@marcelus: Przecież ja właśnie dementuję to, że nie można fotografować obiektów wojskowych. Ja twierdzę, że można je fotografować w pełni legalnie. Chyba oznaczyłeś nie tę osobę, którą chciałeś
  • Odpowiedz
@tusk przejęzyczenie, miało być:

Kto ci płaci za rozpowszechnianie bredni że można fotografować obiekty wojskowe w pełni legalnie i wojsko nie ma prawo nic z tym zrobić? I kto plusuje te idiotyzmy?
  • Odpowiedz
Kto ci płaci za rozpowszechnianie bredni że można fotografować obiekty wojskowe w pełni legalnie i wojsko nie ma prawo nic z tym zrobić? I kto plusuje te idiotyzmy?


@marcelus: Nikt mi nie płaci i moje twierdzenie jest w pełni prawdziwe. Jeśli nie, to wskaż przepis zakazujący fotografowania obiektów wojskowych. Obejrzyj sobie na przykład ten film:
tusk - > Kto ci płaci za rozpowszechnianie bredni że można fotografować obiekty wojsk...
  • Odpowiedz
@karol199: oczywiscie, ze mieli do ukrycia - robili zdjecia tymczasowemu miejscu skoszarowania WP/Policji na granicy w czasie trwajacego stanu wyjatkowego (to zabronie jest).
Z takich zdjec mozna mnostwo informacji wyciagna o liczebnosci, rezerwach, uzbrojeniu, stanie drog, szybkosci reakcji, ochronie.
I niech mi nie tlumacza, ze z satelity tez widac - bo z satelity ciezko ocenic, czy bloto na drodze ma 2 czy 20 cm, czy kamera na ogrodzeniu to przemyslowa czy
  • Odpowiedz
oczywiscie, ze mieli do ukrycia - robili zdjecia tymczasowemu miejscu skoszarowania WP/Policji na granicy w czasie trwajacego stanu wyjatkowego (to zabronie jest).


@marcus1a: Według dziennikarzy ta akcja miała miejsce poza granicami stanu wyjątkowego, MON nie wspominał, że akcja miała miejsce na obszarze objętym stanem wyjątkowym, więc przyjmuję, że dziennikarze nie kłamali w tej kwestii.
  • Odpowiedz
nie zadawałbyś pytań, na które jest juz odpowiedź.


@karol199: Nie ma żadnej odpowiedzi na pytanie dlaczego wojskowi twoim zdaniem mogą legitymować cywili, bredzisz o stanie nadzwyczajnym którego tam nie ma, nadal czekam na jakiekolwiek podstawy nielegalnych działań które popierasz
  • Odpowiedz
W ogóle to niesamowicie mnie śmieszy to sranie się wszystkich: "MAMY WOJNĘ HYBRYDOWĄ GŁUPCZE", a tymczasem premier ma #!$%@?, prezydent sobie jeździ na meczyki, Kaczyński śpi i nie chodzi na posiedzenia sejmu w tej sprawie. Tylko szaraczki się tym ekscytują
  • Odpowiedz
jesteś idiotą


@karol199: chyba ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wojskowi jak najbardziej mieli prawo wylegitymowac tych ludzi i potraktować ich tak, a nie inaczej.


@karol199: nie, nie mieli.

Skąd mieli wiedzieć kim są ci "dziennikarze"?


@karol199: dlaczego mieli się interesować personaliami osób wykonujących legalne czynności?
  • Odpowiedz
Wojskowi jak najbardziej mieli prawo wylegitymowac tych ludzi i potraktować ich tak, a nie inaczej.


@karol199: Powiedz mi gdzie tu jest napisane że trep może ciebie legitymować

Oprócz Policji uprawnionymi do legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości są: funkcjonariusze Straży: Granicznej, Łowieckiej, Ochrony Kolei, Miejskiej (Gminnej), Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, Biura Ochrony Rządu. Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Celnej. Uprawnienia takie mają również funkcjonariusze Straży Rybackiej ale jedynie wobec
  • Odpowiedz