Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1139
Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie różnią się niczym od ludzi, którzy przyklaskiwali policyjnemu zamordyzmowi na początku pandemii.

SN wydał wyrok zgodnie z którym nie można legitymować ani zatrzymywać kogoś, kto nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Fotografowanie baz wojskowych, żołnierzy, policjantów czy nawet obiektów wywiadu z miejsca publicznego jest w pełni legalne. Możesz nawet mieć przy tym ubraną kurtkę z napisem "wywiad rosyjski" i nic nie nie mogą za to zrobić. MON tymi tłumaczeniami pokazuje swoją ignorancję i brak profesjonalizmu. Przypominam że ta sytuacja miała miejsce poza strefą stanu wyjątkowego.

Teraz się cieszcie z tej sytuacji bo nie lubicie dziennikarzy. Zobaczymy co powiecie, jeśli to was bez powodu będą zatrzymywały służby.

#bialorus #bekazprawakow
tusk - Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie...

źródło: comment_1637216071mt7q5twX0pYmqoFCiSNbZF.jpg

Pobierz
  • 203
  • Odpowiedz
mieli prawo i tyle. Nie chce mi się teraz szukać DZU, ale mają takie prawo i tyle. Nie mają? To jedź tam, zrób to samo co ci "dziennikarze" a potem żądaj odskzodowania. Problem?


@karol199: nie szukaj, bo nie znajdziesz, szkoda czasu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tusk: NA głównej jednocześnie przyklask dla kanału audyt obywatelski i dla tego co się stało z tymi dziennikarzami xD wyk0pki dwójmyślenia dostają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
brawo żołnierze


@bobson92: tylko nie krzycz jak Cię będą z własnego domu wyrzucać bo przechodzi na własność państwa.

Prawo tego nie zakazuje, ale policja ma prawo go wylegitymować ponieważ może podejrzewać np. próbę włamania (pomimo że jeszcze do niego nie doszło, lub nie mają wiedzy o tym że już doszlo)


@Marr989: xD Mają prawo go wylegitymować tylko jeśli przestępstwo już zostało popełnione. Przedprzestępstw nie ściga się.

Mieli prawo ich legitymować
  • Odpowiedz
Mieli prawo ich legitymować bo zachowywali się podejrzanie, bo robiloi zdjęcia obiektom ważnym dla obronności kraju. Tyle.


@karol199: W jaki sposób wykonując legalne czynności można się zachowywać się podejrzanie?
  • Odpowiedz
Fotografowanie baz wojskowych, żołnierzy, policjantów czy nawet obiektów wywiadu z miejsca publicznego jest w pełni legalne.


@tusk: rly ? A jak wygląda sytuacja na świecie? Pamiętam że któryś znajomy miał przypał za samo fotografowanie ambasady którejś i "mały wywiad".
  • Odpowiedz
@tusk w strefie przygranicznej (5 km od granicy), fotografując tymczasowe koszary żołnierzy WP biorących udział w wojnie hybrydowej z Rosją/Białorusią.
Dziennikarze mieli maski na twarzy i nie zatrzymali się na wezwanie patrolu wojska plus policji.
Co może pójść nie tak?
  • Odpowiedz
nie będę szukał bo nie widzę potrzeby udowadniać ci czegokolwiek. Mieli prawo ich legitymować bo zachowywali się podejrzanie, bo robiloi zdjęcia obiektom ważnym dla obronności kraju. Tyle.


@karol199: poszukaj, może dotrze wtedy do ciebie że się mylisz i nie będziesz się więcej kompromitował pisaniem takich bzdur rodem z PRL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rly ? A jak wygląda sytuacja na świecie? Pamiętam że któryś znajomy miał przypał za samo fotografowanie ambasady którejś i "mały wywiad".


@Peeleejin: Szczerze to nie wiem, ale w Polsce możesz normalnie fotografować ambasady innych krajów, o ile robisz to z miejsca publicznego.
  • Odpowiedz
w strefie przygranicznej (5 km od granicy), fotografując tymczasowe koszary żołnierzy WP biorących udział w wojnie hybrydowej z Rosją/Białorusią.


@marcus1a: Co jest w tym nielegalnego?
  • Odpowiedz
@tusk: Skoro przytoczyłeś mój wpis, odniosę się do tego.
Siedzisz w ciepłej piwnicy, nie mając pojęcia o życiu. Obyś nie doświadczył nigdy na własnej skórze zagrożenia.
Zagrożenia, przed którym być może ten żołnierz cię uchroni.
To nie jest gierka w kompie, to jest życie.
  • Odpowiedz
Obyś nie doświadczył nigdy na własnej skórze zagrożenia.


@powsinogaszszlaja: Nie chciałbym doświadczyć na własnej skórze zagrożenia ze strony służb nieznających polskiego prawa. Stąd właśnie ten wpis, chciałem uświadomić ludzi o swoich prawach
  • Odpowiedz
@tusk: Ale wiesz, że ci sami dziennikarze chwalili profesjonalizm policji podczas pacyfikowania "homofobicznych" haseł? Niestety nie ma już w Polsce niczego, co można bronić - służby - OK, że bronią granicy, ale za chwile będą nas pałować za brak maseczki, dziennikarze - OK, że robia zdjęcia, ale za chwilę będą wychwalać restrykcję.

Jak się nie obrócisz - dupa zawsze z lewej strony.
  • Odpowiedz
@tusk: W koncu ktos o tym mowi. Wszyscy sie spusczaja jak to dziennikarze powinni sie cieszyc ze #!$%@? nie dostali, ale jak zapytasz o podstawe prawna zatrzymania to juz cisza. Kompletne kuriozum, ze MON jeszcze broni szwejow w tej sytuacji
  • Odpowiedz
@tusk: Szermujesz na lewo i prawo uświadamianiem o prawach, nie znając realiów.
Nie byłeś tam, ja też nie. Mając na uwadze to, co tam się dzieje, oceniasz na podstawie urywka nagrania.
Pojedź na miejsce, sprawdź, a później zdaj relację, jak zachowują się żołnierze. Bądź obiektywny, podaj suche fakty, bez własnych interpretacji.
  • Odpowiedz
Mając na uwadze to, co tam się dzieje, oceniasz na podstawie urywka nagrania.


@powsinogaszszlaja: Oceniam na podstawie relacji MON, która mocno obciąża żołnierzy (mimo, że ich intencja była zupełnie odwrotna)

Bądź obiektywny, podaj suche fakty, bez własnych interpretacji.


@powsinogaszszlaja: Ale jakie tutaj mogą być interpretację? Żołnierze nie mieli prawa dotknąć tych ludzi, bo byli cywilami
  • Odpowiedz
I na tym zakończmy twój piękny występ.


@ediz4: Ale może byś przeczytał całość xD

Według dziennikarzy ta akcja miała miejsce poza granicami stanu wyjątkowego, MON nie wspominał, że akcja miała miejsce na obszarze objętym stanem wyjątkowym, więc przyjmuję, że dziennikarze nie kłamali w tej kwestii.


Zarówno według dziennikarzy jak i MON akcja miała miejsce poza rejonem stanu wyjątkowego
  • Odpowiedz
@tusk: w niezatrzymaniu sie do kontroli aspolnego patrolu policji/wojska?
wszystko jest w tym nielegalne :) - zlamanie art. 178b KK plus oczywiscie dodatkowa okolicznosc obciazajaca czyli obecnosc 5 km od granicy z Bialorusia (terren nadgraniczny to pas 15 km od granicy) - w pasie nagranicznym moga kontrole przeprowadzac rowniez inne sluzby, jak np. straz graniczna

„kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się
  • Odpowiedz