Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak właściwie można zostać analitykiem biznesowym? Kończę w tym roku studia z ekonomii, a za 3 lata studia prawnicze (te akurat mam w trybie zaocznym) i próbowałam dostac jakiś staż w firmie z ramienia analityki biznesowej. Niestety, wszędzie wymagana dyspozycyjność przekraczała moje możliwości, więc będę musiała poczekać do najbliższych wakacji, bo wówczas będę miała najwięcej czasu. Pytanie tylko, co dalej? Czy mając takie kierunki, a także podstawową znajomość narzędzi takich jak Excel, BPMN, SQL będę miała jakiekolwiek szanse w porównaniu z osobami po informatyce? Ogólnie, bardzo lubię takie klimaty, wyjątkowo odpowiada mi praca w danych i analityce, dobrze się w tym odnajduję. Dlatego też chciałabym was zapytać, co robić i jak się do tego zabrać? Tak "krok po kroku". Warto iść także na jakąś podyplomówkę, np. na AGH kiedy już znajdę pracę w tym, żeby móc się jeszcze bardziej doszkolić? #bi #ba #data #it #pracait #ekonomia #finanse #agh #pracbaza #praca #studia #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61926e576d062d000ad43a84
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy co rozumiesz przez analitykę biznesową. jeśli chodzi ci o takiego "analityka biznesowego" w zespole IT to trochę co innego niż praca z danymi a raczej ogarnianie procesów i projektów oraz bycia kluczowym aktorem w wymianie informacji między IT a biznesem. jeśli chodzi ci o pracę z danymi i zostanie analitykiem danych czy np. BI developerem to tutaj już bardziej wchodzisz wewnątrz świata technicznego. To powiedziawszy, nie powinno być raczej
MeksykańskiMrówkojad: Kluczem jest angielski i gadane. Na BI możesz iść i bez studiów tylko trzeba nie być amebą i tyle. Zrób jakieś darmowe kursy aby ogarnąć mniej więcej co z czym plus słownictwo branżowe to zapunktujesz wiedzą a po pierwszym stażu dostaniesz ofertę pracy na stałe. Dasz radę, serio.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua