Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niech mi ktoś OBIEKTYWNIE wytłumaczy w kategoriach ekonomicznych skąd taki hejt na Polskę, rząd i w ogóle za granicą to jest życie. Przeglądam różne znaleziska na głównej, czytam wpisy i serio chciałbym dowiedzieć się czemu u nas źle a gdzie indziej lepiej. Cokolwiek w Polsce się dzieje zawsze źle ale żadnego wytłumaczenia a ja nie chce podążać za tłumem, który wiecznie narzeka a z drugiej nie chce chwalić Polskę pod niebiosa - chcę móc obiektywnie stwierdzić fakty. Jak już argumentują zły poziom w Polsce najczęściej podają PKB - który wielokrotnie jest obalany ze względu na to, że nie jest miarodajny. Bez sensu jest też porównywanie PKB do krajów z listy top jakkolwiek nie brzmiałoby to ambitne i patetyczne. Jak inaczej zatem porównać PL do innych krajów? Ilość i jakość wydatków rządowych w stosunku to pobieranych podatków? Też niemiarodajne. Ilość oszczędności a może inwestycji? Brakuje mi takiej analizy a "nie uga buga rząd zły, inflacja (jakby w innych krajach nie była), problemy mieszkaniowe (jakby w innych krajach nie były) i zła polityka (jakby gdzie indziej była chwalona)".

#polityka #polska #gospodarka #ekonomia #inflacja #pkb #rozwoj #biznes #polak

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #618f87bc112081000a103634
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niech mi ktoś OBIEKTYWNIE wytłumacz...
źródło: comment_1636801180yPWM9QxxPFYrBVWVP66ese.jpg
  • 8
@erni13: głupi czy z obozu władzy? a może jedno i drugie?

1
2

a jak te artykuły ci nie pasują, to przelicz sobie to wszystko na big macki czy tam iphony, żeby było Ci łatwiej zrozumieć, że ceny w Niemczech są niższe.

pamiętaj też, że średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi 5681 złotych brutto, podczas gdy w Niemczech to równowartość 17967 złotych, więc sklej wary i się nie udzielaj.
@jebluschytrus: Mieszkam w Niemczech i bywam w Polsce. Niektóre produkty, zwłaszcza markowe lub chemia są w Niemczech tańsze lub tej samej ceny. Oczywiście, że w Niemczech żyje się na lepszym poziomie, nie wiem w ogóle czemu Polska ma się porównywać do Niemiec a nie do Czech czy innej Słowacji. Porównaj sobie gdzie w 1980 była polsza i RFN a gdzie teraz są te dwa kraje.

Natomiast rzeczy typu Mięso, owoce/Warzywa, pieczywo
@erni13:

Mieszkam w Niemczech i bywam w Polsce. (...). Oczywiście, że w Niemczech żyje się na lepszym poziomie.


Dziękuję, dobranoc.

@AnonimoweMirkoWyznania tutaj masz odpowiedź i dalej idąć tym tropem
Wszystkie zmiany podatkowe są tylko na gorsze, prawo niestabilne, kurs złotówki też. W tym kraju nie opłaca się pracować za minimalną - lepiej siedzieć na zasiłkach itp.

A kto to sponsoruje? No przecież, że nie karakan z pinokiem co to sobie na