Wpis z mikrobloga

#heif #hevc #telefony #kodeki #windows10 #iphone
Zaraz zaraz... zrobiłem zdjęcie Iphonem 8, wysłałem na chmurę do Windowsa i by otworzyć muszę zainstalować kodeka za dolara?(albo robić jakieś obejścia z podejrzanych stronek), to nowa instalka Windowsa, w starej(też dziesiątce) chyba mi normalnie otwierało, nie chodzi o te 4,50PLN, ale o upierdliwość(chwilowo nie mam wirtualnej karty a nie będę płacił prawdziwą), to jakaś wojenka Appla z Microsoftem?
Szczerze, OK że iOS zamknięty i nie muszę się bać apek ze sklepu Appla, ale takie małe upierdliwości zbierają się w kupę i zastanawiam się czy jednak nie wrócić do Androida. Polecenia głosowe, jeśli korzysta się z Apple Music(czy jak się to nazywa), ale jak chcę by mi zagrał piosenkę z innego serwisu muzycznego to robi problemy, ogólnie robi problemy tam gdzie nie powinien. Widziałem jak bardzo rozrósł się asystent głosowy Google, Apple mocno w tyle.

PS
te metody z sieci nie działają, chyba Microsoft usunął ze sklepu darmową alternatywę dla tego płatnego kodeka, jest jakaś aktualna metoda?

Można ustawić by Iphone robił zdjęcia po bożemu jako JPG czy inny PNG a nie ten animowany GIF?

Dzięki
  • 5
  • Odpowiedz