Wpis z mikrobloga

@kanciak12 droga na Niemcy. Większość drogi autostrada a4, w dalszej perspektywie można by gdzieś bliżej zamieszkać, ale martwię się że będzie ze mną jak z gościem, o którym wspomina @Iskaryota .

@robertx no właśnie nie wiem ile by to zajęło. Mapy Googla mówią że to trasa na 1h 20 min.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@programista15cm: @Pan_Nimbus: panowie, ja to z biura nie wychodzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) pracuję po prostu z łóżka

@Pankrock: więcej niż 40 km bym nie dojeżdżała. Jeździłam tak na uczelnię i nigdy w życiu. Teraz jakbym szukała to maks 10 km, a najlepiej 4 km, żeby móc sobie czasem spacerkiem do domu wrócić. Szkoda tego czasu, przelicz na roboczogodziny, odnieś do swojego stylu życia i
@ismenka nooo codziennie. Też widzę wiele wad takiego dojeżdżania,nie pasuje to do mojego stylu życia, no i w #!$%@? byi się nie chciało, ale większe, prawie podwójne względem mojej obecnej pracy, zarobki kuszą. Wedle mojego wyobrażenia, jakby praca była ok, to zakładam wynajęcie jakiegoś niedużego mieszkania, i życie na dwa domy. Tygodnie tam, weekendy tutaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pankrock: no, ale dwa mieszkania to koszta. Weź sobie wszystko oblicz, czy naprawdę tak ci się to opłaca. Bo pięknie wygląda to na papierze, a zwykły bilans finansowy może dać ci odpowiedź. No i też kwestia tego, że będziesz miał życiowy podział - tam praca, tu żyćko.

BTW kasa to nie wszystko ¯\_(ツ)_/¯ ale jeśli jesteś w stanie tak prowadzić życie i będziesz przy tym szczęśliwy, to OK.
@Pankrock: cóż, ludzie potrafią jeździć za słabą pracą i żyją. Zależy jakie masz opcje dojazdowe. Pociąg czy autobus mogą być okej, bo można się swoimi sprawami zająć. Mi ciężko mówić, bo pracuję z domu, ale chyba potrafiłbym coś takiego polubić.

Z drugiej strony to tylko praca, skoro zmienisz teraz, to może zmienisz później. Skoro pieniądze są dużo lepsze to czemu nie. Kolejne doświadczenia, nowe znajomości, przyda się. Może w przyszłości znajdziesz