Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uvmeneal: Hej, możesz wyrobić paszport w trybie expresowym jeśli go zgubisz lub zostanie ukradziony, kosztuje to dodatkowo ale masz na następny dzień nowy, poszukaj info i tak najprościej.
niosek o paszport, ale pan w telefonie


@Uvmeneal: Istnieje możliwość wyrobienia paszportu tymczasowego (prawdopodobnie w każdej ambasadzie Polski za granicą). Jest wydawany właściwie od ręki ;) Najlepiej umów się wcześniej do Ambasady. 1. Jedziesz do Berlina (czy gdzie tam masz najbliżej, gdzie prawdopodobnie się dostaniesz, biorąc pod uwagę łatwość przekraczania granicy). 2. "Ałaaa... zgubiłem dowód i paszport, a jestem podczas dalszej podróży - lecę jutro do jeszcze innego kraju" (nie PL).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uvmeneal: to jest #!$%@? śmiech na sali, jedyną instytucją która zajmuje się wyrabianiem dowodów osobistych czy praw jazdy to polska wytwórnia papierów wartościowych znajdująca się w warszawie, a przykładowo w hiszpanii już na komisariacie policji wystarczy się umówić na dany dzień i dostaje się dokument od ręki, polska krajem 3 świata
@Uvmeneal Abym nie miał takich przygód, wyrabiam nowy paszport zaraz po utracie ważności starego. A to że i tak nigdzie nie wyjeżdżam to inna sprawa ;)
I przykro mi to pisać ale nie spodziewaj się wyjazdu w umówionym terminie. No chyba że bez dokumentów.
Jak wyrobić paszport bez dowodu osobistego?

Czas oczekiwania na wydanie dowodu osobistego wynosi do 30 dni od daty złożenia wniosku. Co jeśli do wylotu został tydzień, a my nie posiadamy ani paszportu, ani dowodu? Co za tym idzie, bez dowodu nie możemy wyrobić paszportu. Czy uda nam się wyrobić paszport bez dowodu osobistego? Są szanse, ale musimy zwrócić się z prośbą do urzędu, w którym złożyliśmy wniosek o wydanie dowodu osobistego, i