Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
@Uvmeneal: kolega miał taka sytuacje, tydzień przed lotem na Cypr zauważył ze dowod ma już nieważny a paszportu nie mial. Dzwon do ambasady pl w Niemczech (dzwoniliśmy do Berlina), powiedz ze jesteś w Niemczech i masz zniszczony dowod osobisty i chcesz wyrobić tymczasowy paszport żeby wrócić do PL. W jeden dzień podjechaliśmy i złożył wniosek a na drugi dzień miał gotowy tymczasowy paszport, w sumie to normalnie można na niego wszędzie
@Uvmeneal: mi wyrobili paszport w Krakowie w 3 dni, ogólnie musisz jakoś się dostać na priorytetową listę i wtedy drukują paszport w Warszawie poza kolejką. Ja miałem glejt od pracodawcy, że muszę lecieć na business tripa.
@Uvmeneal: Mam wyjście z sytuacji, które zagwarantuje ze będziesz na Malcie.. o ile nie musi to być lot.
Wzorem inżynierów z południa, bierzesz ponton, jedziesz rowerem na południe Włoch (na globusie jest z górki wiec powinno pójść łatwo). Jak dojedziesz do kostki to nie jedz do obcasa tylko na palce. Później hop na ponton i tak jak inżynierowie, tylko w przeciwnym kierunku. ( ͡°( ͡° ͜ʖ(
Wiem że to będzie dowód anegdotyczny, ale jakiś czas temu gdy składałem wniosek o dowód, też mi Grażyna na słuchawce mówiła, że trzeba czekać milion lat. Oplułem ją, złożyłem wniosek przez profil zaufany i dokument miałem do odbioru po 48h. Nawet go nie odebrałem, bo sądziłem że to potwierdzenie przyjęcia wniosku.
Dobry rok później zrobiłem ten sam manewr znajomemu będącemu w podobnej sytuacji do Twojej i znowu dowód był do odbioru, zanim