Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
  • 1
@Uvmeneal: sprawdzaj sobie status dowodu po numerze wniosku. być może tak że będziesz już widział jego serie i numer przez dwa, trzy dni to będzie fizycznie już w urzędzie. wtedy możesz na przypał poprosić o wydanie dowodu bez tej koperty z pukiem. (info o tym że dowód jest do odbioru wysyłane jest po skompletowaniu dowodu i koperty z pukiem a obie te rzeczy przychodzą w innych przesyłkach w różne dni xD).
@slawomir-martyniuk: no tak tez mi proponowala babka z mojej mniejszej miesciny, ale jak zadzwonilem do kato to koles mowi ze jak nie mam dowodu osobistego to nie moge zlozyc wniosku o paszport, mam tylko ten swistek z urzedu, ze wyrabiaja mi dowod ale to tez jest nigdzie nie wazne prawie xd
@Bogdan23: zabrali mi ten dowod xD w sensie babka w urzedzie zabrala mi go wraz ze wnioskiem o wyrobienie nowego, przy okazji dezaktywowala mi dowod w mObywatel wiec jestem anonimowy chyba xdd
do wszystkich którzy polecają mobywatela - nie przejdzie - nie ma nawet co ryzykować. To nie jest dokument uprawniający do przekraczania granicy.
@Uvmeneal: nawet jeśli z Polski uda się wylecieć na elektronicznym dowodzie osobistym to przy powrocie z Malty będę mieć jakąś appkę na telefonie z Twoim dowodem głęboko w dupie.
@Uvmeneal: powodzenia tak czy inaczej. Ja miałem taki problem, że przy wylocie do Malty miałem uszkodzony dowód (złamany w pół i trzymający się na taśmie klejącej) i mi typ w Polsce powiedział, że on mnie na tym dowodzie wpuści do samolotu z litości. A nie musiał, bo dowód zgodnie z prawem nie może być uszkodzony w żaden sposób. Natomiasy przy powrocie to on wątpi żeby mnie na Malcie wpuścili przy wylocie.