Wpis z mikrobloga

Kurde, Mireczki, mam dylemat. Przed chwilą dostałem ofertę pracy z Niemiec jako manager. Roczna umowa za ponad 20k euro miesięcznie z opcją przedłużenia na kolejny rok jeżeli wyniki będą dobre.
Kasa jest super, prawie 10x większa niż mam obecnie, międzynarodowy zespół. Co prawda nie znam niemieckiego, ale mają mnie wysłać na intensywny kurs, bym sobie poradził, więc raczej o to się nie martwię.
Problemem jest to, że obecnie pracuje na takim samym stanowisku jednak w Polsce, z mniejszym zespołem gdzie są głównie Polacy i Ukraińcy. Ludzie spoko, mój zespół stoi za mną murem przed kierownictwem, wyniki mamy lepsze niż zakładamy i moje kierownictwo nawet obiecało mi ciekawe plany rozwoju w przeciągu 2-3 lat.
Nie wiem co wybrać, z jednej strony dobra kasa i niepewność czy nie skończy się to katastrofą, a z drugiej to obecnie pracuje z ludźmi których znam, za dobrą kasę jak na polskie warunki i tak naprawdę pozostając tutaj nic nie ryzykuje, bo każdy mnie lubi, a kierownictwo chwali i ma do mnie zaufanie.

#kiciochpyta #pytanie #pracbaza #dziendobry
  • 101
@LordAxe82: no zależy. Tutaj z roku na rok mam lepsze wyniki i w przyszłym roku chcemy zawalczyć w Europie, co pozwoli na zajebisty rozwój jeżeli nam wyjdzie, a to jednak duża perspektywa. Fajnie jest zbudować coś od podstaw i być ojcem sukcesu.
@kwasnydeszcz: no wiem. Dwa lata temu miałem asystenta, który poszedł gdzie indziej mimo, że go ostrzegałem, że ma za małe doświadczenie. Popracował chyba ze 3 miesiące i go zwolniono i od tego czasu jest bezrobotny z tego co widziałem.

@LordAxe82: raczej się zastanawiam między tym co nieznane, a to co mam obecnie :) Czy to byłą dobra lub zła decyzja można powiedzieć dopiero za jakiś czas :)
@gacek21: oszczędności to i tak mam. W sumie to zarobki obecnie mam dwa razy większe niż jeszcze w zeszłym roku. We wrześniu zmienił się prezes, który powiedział mi, że robię dobrą robotę i pewnie po podsumowaniu tego sezonu jest duża szansa na znaczne zwiększenie zarobków, zapewne i tak mniejsze niż w Niemczech.

@XkemotX: musiałem google translate użyć XD
@ant444: żaden bait.

@Igorsky: no właśnie wiesz, obecna kasa jest spoko na warunki polskie. Tylko że po co mam szukać nowej pracy, jestem osobą dość ambitną i patrzę na warunki nie tylko finansowe, ale na jakaś dłuższą wizję.