Wpis z mikrobloga

Kurde, Mireczki, mam dylemat. Przed chwilą dostałem ofertę pracy z Niemiec jako manager. Roczna umowa za ponad 20k euro miesięcznie z opcją przedłużenia na kolejny rok jeżeli wyniki będą dobre.
Kasa jest super, prawie 10x większa niż mam obecnie, międzynarodowy zespół. Co prawda nie znam niemieckiego, ale mają mnie wysłać na intensywny kurs, bym sobie poradził, więc raczej o to się nie martwię.
Problemem jest to, że obecnie pracuje na takim samym stanowisku jednak w Polsce, z mniejszym zespołem gdzie są głównie Polacy i Ukraińcy. Ludzie spoko, mój zespół stoi za mną murem przed kierownictwem, wyniki mamy lepsze niż zakładamy i moje kierownictwo nawet obiecało mi ciekawe plany rozwoju w przeciągu 2-3 lat.
Nie wiem co wybrać, z jednej strony dobra kasa i niepewność czy nie skończy się to katastrofą, a z drugiej to obecnie pracuje z ludźmi których znam, za dobrą kasę jak na polskie warunki i tak naprawdę pozostając tutaj nic nie ryzykuje, bo każdy mnie lubi, a kierownictwo chwali i ma do mnie zaufanie.

#kiciochpyta #pytanie #pracbaza #dziendobry
  • 101
  • Odpowiedz
@Dariel

moje kierownictwo nawet obiecało mi ciekawe plany rozwoju w przeciągu 2-3 lat.


XDDdddddddddddd

Pozwól że posłużę się fragmentem filmu:
Argonzz - @Dariel 
 moje kierownictwo nawet obiecało mi ciekawe plany rozwoju w przec...
  • Odpowiedz
@balbezaur: dlaczego?

@Argonzz: wiesz, tylko że ja widzę zmiany na lepsze nie tylko pod kątem mojej pensji i premii ale również budżetowym. W zeszłym roku budżet do transakcji był prawie 50% mniejszy, a w sumie dzięki pracy mojego zespołu zyskaliśmy gruby hajs, więc podejście kierownictwa do inwestycji jest zupełnie inne niż było kiedy przychodziłem i liczyli każdy grosz. Teraz mniejsze wydatki nawet do nich nie dochodzą i mam wolną rękę
  • Odpowiedz
@Dariel
A nauczysz się niemieckiego w obecnej pracy?
Czy mając zagraniczne doświadczenie będziesz lepiej postrzegany na rynku pracy?
Czy kontrakt zakazuje ci rezygnacji z pracy jeżeli będzie cokolwiek ci się nie podobało?

Praca to nie wyrok dożywocia w kamieniołomach. Nic nie ryzykujesz a możesz tylko zyskać.

Chyba że masz jakąś super niszową branżę gdzie jest raptem kilka stanowisk w całej Polsce. To wtedy ostrożnie. Jak nie to czym tu się w ogóle
  • Odpowiedz
@Dariel: koledzy mogą się zwolnić, szefa mogą zmienić i będzie miał po atmosferze - albo się pokłócicie o byle pierdołę i będzie po dream-teamie. Skoro się tak dobrze z nimi dogadujesz i jesteś ceniony to bez problemu pozwolą Ci wrócić jeśli się Tobie nie uda.
  • Odpowiedz
@Dariel: widzę, że nie chcesz tam jechać... więc powiedz szefowi, że dostałeś taką ofertę, pewnie dostaniesz podwyżkę, a jeśli nie to jednak jedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@Dariel nie chce się czepiać ale trochę te warunki finansowe się średnio trzymaja kupy. Piszesz, że masz propozycje 20k€ co jest 10x twojej obecnej wypłaty. Czyli na stanowisku managerskim w Polsce masz 9k zł (2k€) i jeszcze piszesz, że w zeszłym roku miałeś połowę?
  • Odpowiedz
@Argonzz: Pewnie się nauczę, obecnie znam tylko polski i angielski.
Doświadczenie może się przydać, ale bez sukcesów (nie mówiąc o porażce) może się okazać, że nikt mnie nie będzie chciał zatrudnić (tego się obawiam).
Kontrakt jest na rok, jest kara za jego zerwanie o równowartości rocznego kontraktu, więc raczej to nie wchodzi w grę z mojej strony. Jedyną opcją byłoby porozumienie stron.

@Wejszlo: no obecnie jestem tutaj super popularny i
  • Odpowiedz
@Corq: jak napisałem wyżej, jest trochę ponad 20k euro, ja obecnie zarabiam miesięcznie około 2,2k + premie. Mówimy o kwotach netto oczywiście.
  • Odpowiedz