Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Aby móc się dalej rozwijać muszę tymczasowo zamieszkać w samochodzie.
Potrzebuję więcej czasu i pieniędzy. Zamierzam iść w ślady vandwellers, urbancarliving na Reddicie - takie "bieda vanlife". Chcę mieć więcej czasu, pieniędzy i energii na naukę (aby w przyszłości mieć lepszą praca albo własny biznes) i nie widzę innej opcji jak zamieszkać na ~2 lata w samochodzie aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Samochód obecne kombi albo zakup VW T4 za 10k + 5k prowizoryczna zabudowa ze skrzynek euro, desek i instalacji solarnej 12v aby tylko laptopa ładować. Toaleta, prysznic, kuchnia w pracy albo siłownia. Nauka w samochodzie / parku / bibliotece. Pranie w pralniach publicznych/ u znajomych.

Obecnie czas: praca 9h + dojazd 1h, trening fizyczny / bjj z dojazdem 2h, sen 9h, drzemka /medytacja 0,5h gotowanie/sprzątanie/zakupy/organizacja itp 1h)
Obecnie stałe wydatki : wynajem (pokój 1k / kawalerka 1,7k), jedzenie 1k, samochód 0,5k, higiena/sprzątanie/ drobne zakupy domowe 0,5k).

Czy w Polsce ktoś już może robi coś takiego? Nie typowe podróżniczo-hipisowskie vanlife tylko raczej w formie "inwestycji" tak jak ja to planuje.

#samochod #vanlife #vandwelliing #mieszkaniewsamochodzie #rozwojosobisty #urbancarliving #samodyscyplina #produktywnosc #zyciezaminimalna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617e665772794c000ad5d084
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Aby móc się dalej rozwijać muszę ty...

źródło: comment_1635687383cSY2Uj8c6WKZkg5ZCcC0m5.jpg

Pobierz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Sporo czasu spędziłem na półwyspie gdzie dużo osób wakacje spędza w takich samochodach ( sam najdłużej tak mieszkałem 2 tygodnie w kombi)

Pamiętaj to izolacji samochodu i dobrej wentylacji ( to samo ci zabierze z polowe budżetu na zabudowę) bo inaczej będzie ci się wilgoć skraplała na wszystko.

Ja na bym poszukał już lepiej jakiegoś ROD’U na wynajem, sprzedał samochód i dojeżdżał wszędzie rowerem, raz, ze oszczędnie a dwa, ze
@AnonimoweMirkoWyznania:

Chcę mieć więcej energii na naukę


Spanie przed dwa lata w samochodzie i brak swobodnego dostępu do prysznica, toalety oraz kuchni może Ci ją znacznie obniżyć. Tym bardziej, jeśli chcesz jeszcze trenować i będziesz potrzebował znacznie więcej zasobów do zregenerowania się.

Ile czasu można też odżywiać się byle jak (bo ogarnięcie czegoś na szybkości w pracowej kuchni przez 5 dni w tygodniu, to nie jest zdrowe odżywianie), spać w niewygodzie
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest spoko póki jest pogoda. Jak pada deszcz i jest zimno. A chce Ci się 2ke albo umyć albo po prostu orzprostować kości to jest średnio.
Na stałe szukałbym bazy l4h3. Jak nie zależy Ci na wyglądzie to zamiast sklejki użyj płyty meblowej, fatlana w obróbce ale za friko.