Wpis z mikrobloga

Jeżeli chodzi o aborcje na życzenie to nie mam zdania, ale zauważyłem że u tych co są za argumentem nr. 1 jest "bo urodzi się down, lub z wadą i zaraz umrze". W praktyce uratujemy 100 istnień, a jedno umrze (to tylko przykład, a statystyki podają, że tam gdzie jest dozwolona aborcja na życzenie, ponad 90% z nich jest wykonywana na zdrowych płodach).

Zawsze się mówi o tym 1 procencie z wadą, a już o pozostałych uratowanych, szczęśliwych dzieciaczkach, z których wyrosną ludzie cieszący się życiem już nie, których by nie było jak matka mogłaby ich bez konsekwencji wyskrobać.

#przemyslenia #aborcja #katolicyzm #religia #polska #neuropa #prawo #takaprawda #dzieci #4konserwy
Pobierz PoIand - Jeżeli chodzi o aborcje na życzenie to nie mam zdania, ale zauważyłem że u t...
źródło: comment_1635681289ECQdIaYytwX2e0NFY1lJI4.jpg
  • 32
z których wyrosną ludzie cieszący się życiem


@PoIand:

Polacy nie wyglądaja mi na radosny naród, więc rozciągając twój argument - może aborcja powinna być w PL obowiązkowa? Bo ten jeden procent odnajdzie się w życiu, ale szacuję, że 90% utyskuje na ciężar i szarzyznę życia. A wystarczyłoby wszystkich wyskrobać i Polska stałaby się radosną krainą.
@PoIand: A dlaczego religia ma dyktować prawo? Jak aborcja nie jest zgodna z Twoimi przekonaniami to tego nie rób, ale czemu innym zabraniać? Ja jestem zdania, że urodzenie zdrowego dziecka to jedno (i stosunkowo łatwe, bo większość dzieci rodzi się zdrowa), ale wychowanie go na zdrowego psychicznie człowieka, który będzie potrafił walczyć o swoje i dążyć do szczęścia to już bardzo trudna sprawa i tylko osoby, które chcą mieć dziecko i