Wpis z mikrobloga

cześć mirki, mam 193 cm wzrostu i wazę 84 kg, niby nie jest to dużo ale cały tłuszcz zbiera mi się w brzuchu przez co mam dosyć odstający brzuch, około miesiąc temu zacząłem chodzić na siłownie i jestem zadowolony z efektów, ale mimo trgo brzuch nadal jest dość spory. Myślicie, ze redukcja byłaby dobrym pomysłem, a następnie budowanie już zdrowej masy. Aktualnie nie trzymam żadnej diety, a boje się trochę redukować żeby nie być za chudym. Myślicie ze ile może zająć zgubienie takiego brzuszka przy dobrych wiatrach?
#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 6
@1AAAAAAA: Redukcja teraz i potem zaczynanie masy sprawi jedynie, że osłabniesz i za 3 miesiace bedziesz w tym samym miejscu co teraz, z takim samym brzuchem, tylko zmęczony redukcją. Nie przypilnujesz diety na tyle, że po "redukcji" budować "czystą masę", bo tak w ogóle się nie prawie nie da. Odpowiedni poziom tłuszczu dla organizmu jest potrzebny, żebyś się czuł zdrowo, a przy 84 kg z 193 cm wzrostu raczej nie jesteś
@1AAAAAAA: Same kalorie to nie wszystko, ważna jest jakość jedzenia i jego skład. Dietetyk potrafi ustalić ilość kalorii potrzebną do tego byś na przykład nie stał się chudzielcem, jednocześnie może doradzić jak zmienić nawyki żywieniowe by białka, węglowodany były w odpowiednich proporcjach.