Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 356
#okulary #optyk

Nie mogę się doczekac piatku (wtedy odbieram swoje pierwsze w zyciu okulary). Jak sie okazuje mam astygmatyzm + wadę -1.25 i -0.75. Jak bylem na przymiarkach w zeszlym tygodniu to patrząc sie przez okno prawie zwariowałem jakie wszystko jest ostre i ciekawe. No jakbym swiat na nowo widział. Czlowiek zapomnial co to znaczy dobrze widzieć. Ehh.
  • 69
@Nivele: @3w3linka: polecam poszperać po angielsku pod hasłem Lasic after 5/10/25 years later, Lasic side effects itd. To nie są odosobnione przypadki, to nie jest cudowne remedium na wszystkie wady wzroku XD To nie działa na wszystko. Ja bym nie zaryzykował problemów z kontrastem, suchym okiem i rozbłysków wokół świateł, przy niedużej wadzie, ale każdy robi co chce.

tl;dr - szansa, że to będzie operacja "raz na całe życie" jest
Nie mogę się doczekac piatku (wtedy odbieram swoje pierwsze w zyciu okulary).


@yolow71: ja w przyszłym roku idę na LASIK i pożegnam się z okularami i soczewkami :)

Wielu znajomych nyło i bardzo sobie chwali. Zabieg to chwila, rekonwalescencja kilka tygodni i masz wzrok na 0.0
@geuze: naprodukowales się ale ja dyskusji nie podejmę. Wszystko co wklejasz dotyczy metody Lasik, natomiast ja robiłem nowej generacji metodą Lentivu która jest znacznie mniej inwazyjna i nią się interesowalem, a nią starym Lasikiem¯\_(ツ)_/¯
@Nivele: no tutaj nie będę dyskutował bo internet zwyczajnie na ten temat milczy ¯\_(ツ)_/¯ To co miałeś to chyba za granicą się nazywa Relex Smile i trudno powiedzieć jak to będzie na dłuższą metę - z tego co widzę, to obejmuje mniejszy zakres wad, za to jest mniej inwazyjna niż Lasik z mniejszym ryzykiem komplikacji.
@Dare: No to jakąś średnią optometrystkę/optyczkę trafiłeś. Mi pierwsze okulary z cylindrami dali celowo z mniejszą korekcją, żebym się przyzwyczaił, bo jak założyłem takie jak powinny być to mi zaczęły krawędzie tańczyć i kręciło mi się w głowie jak chodziłem. Ponosiłem je pół roku, poszedłem na kontrolę, dostałem nowe brele z odpowiednimi cylindrami i jest gitówa.
BTW polecam okulary z ubezpieczeniem w Vision Express.
Koszt ubezpieczenia to kilka dyszek (zależnie od
@yolow71: jak zaczynałem nosić swoje okulary to tez było zabawnie. W domu wszystko było normalnie, ale na zewnątrz zaczynała się jazda. W okularach czułem się jakbym był 2x niższy, jak jakiś krasnolud. Musiałem częściej stawiać kroki bo miałem wrażenie , że się wywalę. Trwało to może z tydzień i już myślałem, że się przyzwyczaiłem, do czasu aż nie wyszedłem z domu bez okularów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yolow71: -1 w obu oczach + astygmatyzm u mnie, pierwszy tydzień w okularach byłem podjarany jak dziecko, gdy chodziłem po mieście xD
Najgorsze pierwsze 4-5 dni, bo ból głowy dawał o sobie znać. Po kilku tygodniach już nie zauważasz tyłu detali, jak przy pierwszym założeniu okularów ()