Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 356
#okulary #optyk

Nie mogę się doczekac piatku (wtedy odbieram swoje pierwsze w zyciu okulary). Jak sie okazuje mam astygmatyzm + wadę -1.25 i -0.75. Jak bylem na przymiarkach w zeszlym tygodniu to patrząc sie przez okno prawie zwariowałem jakie wszystko jest ostre i ciekawe. No jakbym swiat na nowo widział. Czlowiek zapomnial co to znaczy dobrze widzieć. Ehh.
  • 69
  • Odpowiedz
Przyzwyczajenie do szkiel cykindrycznych ( korekcji astygmatyzmu ) trwa tydzien, moze dwa


@Slimshader: przesadzasz troche, u mnie po 3-4 dniach juz nei widzialem roznicy i spokojnie w nich chodzilem po miescie. No, z poczatku to masakra i wszystko sie rusza ale zeby to trwalo az 2 tyg to chyab przesada
  • Odpowiedz
@geuze:

A nawet jeżeli nie wraca to w przyszłość i tak nie eliminuje to konieczności noszenia okularów do czytania.


Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jeśli okulary do czytania będą potrzebne w przyszłości to nie ma to nic wspólnego z astygmatyzmem. To dwie, zupełnie niezależne od siebie, wady.
  • Odpowiedz
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jeśli okulary do czytania będą potrzebne w przyszłości to nie ma to nic wspólnego z astygmatyzmem. To dwie, zupełnie niezależne od siebie, wady.


@tylkostrimi: a gdzie ja napisałem o astygmatyzmie w kontekście okularów do czytania?
  • Odpowiedz
Ja mam niewielki astygmatyzm i tylko 0.5 i 0.25, a przez kilka dni jarałem się jak wszystko widać - telewizor, monitor, telefon, na dworze, w galerii itd. Baw się dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Smartek: Ciekawe bo mam zasadniczo taką samą wadę, ale własciwie to w codziennych czynnościach nie widzę praktycznie żadnej różnicy w okularach czy bez, chyba że patrzę na ekran laptopa albo telefon.
  • Odpowiedz
@yolow71: zamiast inwestować latami w okulary, zrób sobie laserową korektę wzroku. Kosztuje od 3-10 tysięcy w zależności od metody, ale widzisz potem ostro i nie musisz nosić okularów.
Wada nie wraca, wzroku nie można stracić, chwilę trwa rekonwalescencja (w zależności od metody), ale w godzinę po zabiegu wychodzisz do domu i widzisz.
  • Odpowiedz
@yolow71: ja mam ok. -3 w obu oczach (chociaż nie pamiętam czy nie więcej) ale jak mi dołożyli cylindry to ooo panie, głowa #!$%@? a świat wirował, więc przygotuj się na atrakcje przez pierwszy tydzień, ale potem to już git i standard życiowy podniesiony o kilka poziomów
  • Odpowiedz
@Shatter: od około 10lat moja wada jest stabilna w okolicy -2 z lekkim astygmatyzmem. Waham się przed operacją ze względu na koszta oraz skutki uboczne, które mogą wystąpić (trochę mnie te artykuły wystraszyły na temat LASIK). Jestem tak przewrażliwiony, ze mnie smuga na okularach wyprowadza z równowagi, a co dopiero, gdybym miał żyć z jakimś ghostingiem, halo itd.
  • Odpowiedz