Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 356
#okulary #optyk

Nie mogę się doczekac piatku (wtedy odbieram swoje pierwsze w zyciu okulary). Jak sie okazuje mam astygmatyzm + wadę -1.25 i -0.75. Jak bylem na przymiarkach w zeszlym tygodniu to patrząc sie przez okno prawie zwariowałem jakie wszystko jest ostre i ciekawe. No jakbym swiat na nowo widział. Czlowiek zapomnial co to znaczy dobrze widzieć. Ehh.
  • 69
@yolow71: optyk dokładniej niż okulista?


@Shatter: często dobry optometrysta lepiej zbada wadę niż okulista, bo oni się zajmują tylko okularami i soczewkami ( ͡º ͜ʖ͡º) A okuliści są różni - jedni się specjalizują rzeczywiście w badaniu wzroku i dobieraniu okularów, a inni też innymi chorobami. W moim rodzinnym miasteczku okuliści za badanie wzroku zdzierają jak za zboże, a nie badają lepiej niż optometrysta, który robi
@yolow71: miałem tak samo. Długo nie chciałem okularow aż mnie do tego praca zmusiła. Optyk wydając mi okulary powiedział" AA tutaj było zwiększenie mocy?" Ja: nie to moje pierwsze. Zdziwisz się jak dużo można widzieć .pierwsze co zobaczyłem to że jednak muszę się ogolić:). #!$%@? jak lornetki bym miał. Jadąc tramwajem widziałem źdźbła trawy i pomyślałem" po co ludziom takie szczegóły?", A najbardziej to jak oglądałam tv.kuzwa twarz prowadAcego widać.:), I
@yolow71: Mam podobną wadę i też tak miałam jak w końcu założyłam szkła xD niesamowite ilu szczegółów wcześniej nie widziałam, teraz minął ponad rok odkąd noszę okulary, a i tak nieraz się dziwię jakie to super, że widzę takie malutkie rzeczy z tak daleka xD
@yolow71: Nie wiem jak funkcjonowałeś z taką wadą wzroku bez okularów. Też mam astygmatyzm i wadę ok 1,5 na obydwoje oczu i powiem Ci, że okulary mają jedną i niestety tylko jedną zaletę - korygują wzrok. Reszta to są same wady: brudzą się okrutnie, przez paluchy, odciski itp, każdy uprawianie sportu to dramat, deszcze i śnieg w okularach to dramat podwójny, a do tego parowanie jak wchodzisz z zimnego do ciepłego,to