Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 356
#okulary #optyk

Nie mogę się doczekac piatku (wtedy odbieram swoje pierwsze w zyciu okulary). Jak sie okazuje mam astygmatyzm + wadę -1.25 i -0.75. Jak bylem na przymiarkach w zeszlym tygodniu to patrząc sie przez okno prawie zwariowałem jakie wszystko jest ostre i ciekawe. No jakbym swiat na nowo widział. Czlowiek zapomnial co to znaczy dobrze widzieć. Ehh.
  • 69
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziadec: najpierw bylem prywatnie u lekarza okulisty, a potem poszedlem do sprawdzonego optyka z polecenia. Tu i tu astygmatyzm, natomiast optyk precyzyjniej ustalil wadę.
@geuze: masz jakieś statsy na ten temat? U mnie 4 znajomych robiło i są zachwyceni. Co do okularów do czytania i tak pewnie będzie mnie to czekało, ale to jest perspektywa 20-25lat. Bardzo mnie kusi ta opcja jednak ze względu na koszta się jeszcze nie zdecydowałem.
@Slimshader już kiedyś próbowałem, skończyło się na tym, że okulary leżały ciągle gdzieś schowane zamiast na nosie, bo nie potrafiłem w nich chodzić.
A ostatnim razem ledwo powstrzymałem wymioty u optyka.
podobno po kilku latach wada wraca i tak, nie ma sensu laserowo naprawiać. Nie wszystkie zabiegi się udają, często są komplikacje


@geuze: nic nie wraca jak zrobisz gdy wada jest ustabilizowana. Znajdź chociaż jeden przypadek nieudanego zabiegu. Szukalem ponad 3 lata temu przed moją operacją i nie znalazłem, może teraz się coś pojawiło chyba że to klasyczne "nie znam sie ale sie wypowiem"( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
Znajdź chociaż jeden przypadek


@3w3linka: @Nivele: wyżej wkleiłem link na temat Lasik i efektów ubocznych: https://www.webmd.com/eye-health/news/20191220/twenty-years-later-lasik-has-its-pros-and-cons

Tutaj masz wpis z wieloma komentarzami na temat udanych i nieudanych zabiegów z Polski:
https://laserempooczach.pl/laserowa-korekcja-wzroku-negatywne-opinie-pacjentow/

nic nie wraca jak zrobisz gdy wada jest ustabilizowana.


@Nivele: no wtedy to się praktycznie nie zdarza. U zdecydowanej większości jest spoko i bez komplikacji, ale to nie jest tak, że cyk-cyk laserkiem i dla wszystkich to działa