Wpis z mikrobloga

@2fac: Nic nie jest optymalne w sensie Pareto. Optimum w sensie Pareto może być osiągnięte tylko w warunkach odpowiadających modelowi konkurencji doskonałej i przy licznych założeniach upraszczających, dlatego i z kilku innych powodów współcześni ekonomiści z niego nie korzystają.
  • Odpowiedz
@Logan00: Ja studiowałam za granicą i miałam znajomych z państw nordyckich/germańskich, którzy mieli świetne stypendia ze swoich krajów i mogli się skupić na nauce i poświęcać czas na koła naukowe i jakieś ciekawe inicjatywy i bardzo im zazdrościłam.
  • Odpowiedz
Poznałem kilka osób z partii razem i wszyscy byli ludźmi, którzy w życiu dnia nawet nie przepracowali. Oczywiście mieli genialne pomysły na gospodarkę i rynek pracy, typu 7 tys minimalna krajowa.
  • Odpowiedz
@Logan00 Bez jaj, nawet ja nie jestem takim lewakiem, żeby coś takiego popierać. Jeżeli już nawet, to możnaby rozszerzyć stypendia dla najlepszych, lub pochodzących z biednych rodzin itp. Ale przyznać trzeba, że chętnych na studia na pewno byłoby o wiele więcej. Nieważne, że poszliby na studia tylko po to, żeby przez chociaż jeden semestr pobrać sobie pieniążki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokk_: opisałeś mnie w paru zdaniach xd w tygodniu do roboty, w weekendy od rana do wieczora zajęcia i weź tu znajdź czas na cokolwiek. Tak to jest jak się przegra na loterii i trafi do c------j rodziny xd
  • Odpowiedz