Wpis z mikrobloga

Od 1 stycznia 2023 r. ma być w Polsce zakaz palenia węglem i drewnem dla starych Kotłów(pieców opalających całe budynki) i nie ma na wykopie większych dyskusji? Tak po prostu w ciągu 2 lat wymienicie piece za 10-15 tys. zł?! Nie będzie żadnych protestów?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wegiel #ogrzewanie #ochronasrodowiska #dom #budownictwo #mieszkanie #ciekawostki #rzad
Pobierz rbk17 - Od 1 stycznia 2023 r. ma być w Polsce zakaz palenia węglem i drewnem dla star...
źródło: comment_1635242747m0QtX6pfhe3PHYMyQujV3O.jpg
  • 136
@rbk17: ostatnio byłem świadkiem jak jeden kominek wcale nie duży i średnio się kopcił #!$%@?ł smrodem 2 duże ulice, nawet nie chcę myśleć ile tego szajsu człowiek wdychał przez całe życie, zwłaszcza w ostatnich latach to jest #!$%@? wieczorem #!$%@? komora gazowa, czas z tym skończyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@mlesz: @igik1234: @Morf: @jojac70:
Papier wszystko przyjmie. ( _ )
U nas na Śląsku kopciuchów jest tak dużo, że nie szans, żeby zniknęły w tak krótkim czasie. W dodatku nie każdego stać na taki wydatek.
Myśmy w tym roku wymieniali piec zasypowy. Koszt całkowity prawie 18 tysięcy. Dopłata z programu czyste powietrze 3 tysiące. No, ale propaganda jest, jak to państwo dopłaca do wymiany
Czemu kilka obszarów nie ma dat?


@shael: nie wiem, nie ja to robiłem ,znalazłem na szybko. Najpewniej ich urzędy wojewódzkie jeszcze wtedy nie podjęły decyzji.
@shhocker: Chodzi Ci o ty by rozpalać od góry? Bo ziomek rozpalał drewnem, potem dokładał drobnicę by żar powstał i na koniec już większe kawałki wrzucał. A jak pomijał drobnicę tylko drewno i duże kawałki od razu to wtedy kopciło jak nie wiem