Wpis z mikrobloga

Od 1 stycznia 2023 r. ma być w Polsce zakaz palenia węglem i drewnem dla starych Kotłów(pieców opalających całe budynki) i nie ma na wykopie większych dyskusji? Tak po prostu w ciągu 2 lat wymienicie piece za 10-15 tys. zł?! Nie będzie żadnych protestów?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wegiel #ogrzewanie #ochronasrodowiska #dom #budownictwo #mieszkanie #ciekawostki #rzad
rbk17 - Od 1 stycznia 2023 r. ma być w Polsce zakaz palenia węglem i drewnem dla star...

źródło: comment_1635242747m0QtX6pfhe3PHYMyQujV3O.jpg

Pobierz
  • 136
@rbk17: Skoro jest taka nagonka na kopciuchy, a pozniej pewnie na piece w V klasie. A do wiekszosci wiosek gazu nie doprowadzą w ciagu kilku lat, zreszta bedzie drożał w #!$%@?, a ma byc calkowicie wyeliminowany do 2050. To ja sie pytam czym ludzie mają/bedą ogrzewac dom? Jakie są aletrnatywy? Pellet ? PC + foto (która chca zrobic nieplacalne), niech mi to ktos wyjasni bo nie czaje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ja powiem od siebie, że inicjatywa dobra. Nawet bardzo. Już dziś wychodząc na wieczór nos się zatyka jak tylko wyjdę na dwór.

Z drugiej strony wymiana pieca, przynajmniej u mnie to nie 10k a więcej. Znacznie więcej. Trzeba przy okazji instalacje zrobić, kaloryfery powymieniac...

Bliżej pewnie 30k to będzie i to już ciężko uzbierać :/
@rbk17: masz jakiś rzetelny link z detalami? bo infografika sprzed 5 miesięcy niewiadomego pochodzenia to słaba informacja do rozsyłania znajomym. Bo faktycznie nie słyszałem o tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@rbk17 mieszkam na wsi ale dość duże zagęszczenie domów i zimą po przespacerowaniu kilometra muszę umyć głowę i wyprać ubrania tak wszystko #!$%@? dymem. Po kilku latach mieszkania w holandii takie rzeczy jeszcze bardziej mnie #!$%@?ą. Mam nadzieję że taka zmiana nastąpi jak najszybciej.

@wujogm: to już są bajki