Wpis z mikrobloga

Od 1 stycznia 2023 r. ma być w Polsce zakaz palenia węglem i drewnem dla starych Kotłów(pieców opalających całe budynki) i nie ma na wykopie większych dyskusji? Tak po prostu w ciągu 2 lat wymienicie piece za 10-15 tys. zł?! Nie będzie żadnych protestów?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wegiel #ogrzewanie #ochronasrodowiska #dom #budownictwo #mieszkanie #ciekawostki #rzad
Pobierz rbk17 - Od 1 stycznia 2023 r. ma być w Polsce zakaz palenia węglem i drewnem dla star...
źródło: comment_1635242747m0QtX6pfhe3PHYMyQujV3O.jpg
  • 136
@DurzyPszypau: Sa dofinansowania... ja wydałem 20k dostałem 4,5k zwrotu... wiec coś tam dają ale trzeba najpierw wydać... czyli mieć... albo na kredyt to wtedy się mniej opłaca. Ludzie oszczędzają na ogrzewaniu nie bo lubią... tylko z biedy... najpierw niech się całe społeczeństwo wzbogaci wtedy automatycznie kopciuchy znikną
@jojac70: tak realnie to 30% ale nie więcej niż jakaś kwota czyli ostatecznie będzie to jeszcze mniej plus musisz spełnić wymogi formalne. Wielu ludzi musi zapłacić za "pomoc" w wypełnieniu tego i spełnianiu warunków.
@jojac70: Jest mnóstwo podziałów i warunków. Można dostać 50% ale załóżmy nie więcej niż 10k. Nie pamiętam dokładnie ale przeglądałem to szczegółowo ze 3 miesiące temu.
nie wiem co zrobią emeryci i inni ludzie, których nie stać wyjevac 15k plus kolejny Hajs na gaz


@CisowiankaLekkoGazowana: Masz dobre podejście, że się troszczysz o biednych, myślę, że dużo zależy od rządu i samorządów lokalnych- może niektóre przymkną oko. Piece węglowe 5 klasy będą ok. Nowy piec na pellet może być bardziej oszczędny od węglowego- nowe piece mają większą kontrolę i efektywność spalania. Więc może nie będzie tak źle.
Wystarczy że dochód przekroczy 100k i nie ma dotacji. A tak sa 2 progi - podstawowy 30% i rozszerzony 60%. Pierwszy max 25k dotacji przy likwidacji kopciucha, drugi 32k (gdy max dochód na osobe ok. 1500zł) . Jak ktoś ma nitkę gazu pod domem to może wymieniać tylko na gaz lub pompe. Bez termomodernizacji budynku nie ma sensu wchodzić w cokolwiek poza weglem bo przy obecnych cenach rachunki miesięczne biedaków dojadą. Więc
@Erwos: Jak nie stać jej na utrzymanie chałupy to wypad do kawalerki. Już sie nasłuchałem o tych babciach i sam kiedyś byłem takiego zdania ale już nie zamierzam wdychać gówna bo ktoś chce se w kilkusetmetrowej chałupie mieszkać z rentą 1500 zł.
Od 1 stycznia 2023 r. ma być w Polsce zakaz palenia węglem i drewnem dla starych Kotłów(pieców opalających całe budynki) i nie ma na wykopie większych dyskusji? Tak po prostu w ciągu 2 lat wymienicie piece za 10-15 tys. zł?! Nie będzie żadnych protestów?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@rbk17: przyjedź do mosiny pod poznaniem na zimę i będziesz pierwszy do usunięcia tego gówna
Tak po prostu w ciągu 2 lat wymienicie piece za 10-15 tys. zł?! Nie będzie żadnych protestów?! ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@rbk17: Wnioskowałbym jeszcze o zapobiegawczy #!$%@? dla tych, którzy nadal smrodzą.