Wpis z mikrobloga

A może by tak w połowie listopada wypisać się z urzędu i wrócić pod koniec grudnia? Wtedy na pewno nie będą niczego mi wciskać bo to raczej martwy czas jeśli chodzi o zatrudnienia.

he he he dobrze to wykombinowałem mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#neet #urzadpracy
  • 24
@hansschrodinger: szkoda :( - od stycznia ma byc niby ubezpieczenie powszechne, ale nie moge znalezc aktualnego info na ten temat. Jakie wymowki miales wczesniej? Chyba nie mozna odmowic poza zwolnieniem lekarskim..
Generalnie wydaje sie ze tylko zalezy od szczescia i od twojego pupu moze :P no i jak sie wyrejestrujesz to masz jeszcze 30 dni ubezpieczenia
@JanTheMan: nie będzie żadnego ubezpieczenia pow. od stycznia bo Gowina wywalili z rządu a to jego ekipa niby tym się zajmowała.

Jakie wymowki miales wczesniej? Chyba nie mozna odmowic poza zwolnieniem lekarskim..


Mam parę dolegliwości zdrowotnych i można ponarzekać na to i na tamto. Zależy jaki urzędnik ci się trafi.
Albo mówisz że starasz się wejść w jakąś branżę i chodzisz na rozmowy itd i tak ściemniasz przez parę miesięcy ;)
@mieszkamzmamusia: kombinuje, myślę i planuję ;)

W Januszexie to szef dałby ci miotełkę i szmateczke i raz przy razie byloby pucowanie magazynu.


Aż mnie ciarki przechodzą, poczułem nawet smród tego magazynu, chyba się zrzygam....

A jak tam orka w pyszne.pl? przez chwilę myślałem że już opuściłeś tag na dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mieszkamzmamusia: Rok. Ani razu nie byłem na spotkaniu wstępnym w PUP, ani nie odbyłem go telefonicznie. Wniosek składam przez stronę praca.gov.pl, a jak dostaję odpowiedź - elektronicznie lub listownie - to od razu składam na tej samej stronie wniosek o pozbawienie statusu osoby bezrobotnej. I tak co 30 dni.

NFZ ciągle potwierdza moje prawo do świadczeń.

Raz do mnie zadzwonili z PUP, jak jeszcze nie zdążył dotrzeć list i nieświadomy tego,
@damianas1999: no tak, ale jak dostajesz odpowiedz np 2 listopada, to nie masz od razu terminu, tylko w odpowiedziach termin ci wyznaczaja np na 23 listopada. A ty piszesz, że od razu się wyrejestrowuejsz co 30 dni. Przecież możesz się wyrejestrowac np 22 listopada i wtedy ubezpieczenie masz 50 dni (od 2 do 22 listopada i 30 dni po wyrejestrowaniu.
@damianas1999 Tez o tym myslalem, ale przynajmniej kiedys trzeba bylo to robic osobiscie. Kilka lat temu po 3 razie de facto nie chcieli mnie usunac - zawsze myslalem, ze sa przepisy, ktore taki sposob uniemozliwiaja. W moim przypadku za pierwszym razem to pani z pupu mi powiedziala o tej mozliwosci i 30 dniach ubezpieczenia bo widziala ze dobry chlopak :) Ale, jesli mozesz to zrobic online to faktycznie dziura w pupie :D
@mieszkamzmamusia: Wolę od razu, nie chcę innym zajmować czasu, a tak większa szansa, że komuś innemu będzie pasował taki termin wizyty w PUP.

@JanTheMan: Ten art. 33 ust. 4 pkt 6 jest nadal w takim kształcie. W PUP nie mogą odmówić pozbawienia statusu osoby bezrobotnej, cytat z wyroku:

Wniosek zawierający oświadczenie o rezygnacji ze statusu bezrobotnego wywołuje skutki w zakresie prawa procesowego, gdyż nakłada na organ obowiązek wydania decyzji uwzględniającej