Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest być takim @ArchDelux i jako jedyna aktywność na wykopie wykazywać poszukiwanie i wytykanie drobnych błędów ortograficznych?
Serio, zerknijcie na jego profil, nic innego. Myślicie że to jakiś rodzaj #autyzm?

U mnie osobiście jest tak że ortografia nigdy nie była moją mocną stroną i to nie zależnie od moich starań, nauczyłem się mieć na to do pewnego stopnia #!$%@?, ale jednak tacy frustraci jak on są irytujący kiedy w środku jakiejś ciekawej dyskusji wpadają ze swoim "błąd, xdxdzdzd"

Serio ktoś uważa że to aż tak ważne żeby wtrącać się w dyskusję tylko w tym jednym celu podkreślenia kogoś błędu?

#ortografia #gramarnazi #dziwnewykopki #mirek
  • 18
  • Odpowiedz
@Andi2991: A tak serio, to niektórzy tak mają. Niekoniecznie to autyzm, po prostu taka yyy... cecha osobnicza. Moja koleżanka miała tak samo. Może to jakiś perfekcjonizm, może chęć wywyższenia się za wszelką cenę, może jeszcze coś innego.
  • Odpowiedz
@fantazm: ja rozumiem że nie można pisać jak się komu podoba, ale już dosłownie wtrącanie się gdzieś tylko po to by wytknąć mały błąd w czasem dość długim wpisie? Dla mnie to jednak dziwne i niezrozumiałe, a jego profil jest pełen właśnie takich komentarzy na zasadzie

bład xdxdzdzdxd
  • Odpowiedz
@Andi2991: No to jest pewnie ten sam mechanizm co trollowanie :P. Podbudowywanie swojej samooceny i zwyczajne czerpanie rozrywki poprzez takie #!$%@?, upokorzenie kogoś. A może faktycznie jakaś kwestia psychiczna, typu nerwica natręctw. Nie ma się co zastanawiać nad tym, bo przecież stawianie przez internet jakiejkolwiek "diagnozy" w tej kwestii to i tak wróżenie z fusów. Olej albo zablokuj :P.
  • Odpowiedz
@Farfetch_d: wiesz, ja nawet rozumiem że ktoś dba o język ojczysty nawet na takich portalach że śmiesznymi obrazkami jak wykop, ale zetknąłem na jego profil i wychodzi mi że on to jednak chyba ma problem, z 90% aktywności to wytykanie błędów i to tak dosłownie na zasadzie

Błąd xDXDXD


To jednak niepokojące zachowanie.
  • Odpowiedz