Wpis z mikrobloga

To, że stare baby #!$%@?ą się o brak maseczki to już naturalny element miejskiego krajobrazu.
To, że jakiś bezzębny dziad krzyczy na cały autobus "Paczajta co oni se na ryje założyli" i śmieje się pod nosem z "niewolników" też się zdarza.

Są jednak sytuacje, do których przywyknąć ciężko, ponieważ pewni ludzie do tej pory robili to tylko w domu, przed ekranem laptopa lub telefonu.

Moja dziewczyna pracuje w sklepie z obuwiem. W poprzednim tygodniu jedna z nowych pracownic z zespołu nie pojawiła się w pracy. Koleżanka starsza i wiekiem i stażem zapytała jej gdy tylko się pojawiła o powód nieobecności, zmartwiona, że coś się stało. I kiedy tylko usłyszała, że chodziło o szczepienie troskę zastąpiła wściekłość. Dosłownie krzyczała na nią "dałaś sobie to wstrzyknąć?", "wiesz co jest w tych szczepionkach?", "głupia jesteś?", "a powiedz ty mi, oglądasz telewizję?".

Długi czas dziewczyna słuchała jak to źle zrobiła, że jest nieodpowiedzialna, że nie myśli, że daje sobą manipulować.
Niby nic, ale nie wyobrażam sobie sytuacji w której obca osoba atakuje mnie i nazywa idiotą za to, że zrobiłem coś, czym nikomu nie zaszkodzę i co nie ma wpływu na ludzi wokół mnie.

Szury kiedyś siedziały pod kamieniem, teraz pełzają już na słońcu. #!$%@?.

#koronawirus #bekazpodludzi #patologiazmiasta
  • 20
@Wink: Nie przyszło Ci mimo wszystko do głowy, że ta wściekłość i krzyk też wynikały z troski, w połączeniu z poczuciem bezsilności? Że ludzie, którzy interesują się tym, jak działają te szczepionki i jakie mogą być ich efekty krótko- i długoterminowe, po prostu cholernie się martwią o swoich bliskich - rodzinę, przyjaciół, znajomych - którzy dali to sobie wstrzyknąć bez żadnej refleksji nad tym, jakie są zagrożenia?

Powiedz mi też, proszę,
Skąd taka pewność, że to Ty masz rację, a nie ludzie, którzy rzeczywiście interesują się tym, co jest w tej szczepionce i jakie wywołuje to efekty?


@uczalka: Bo ci ludzie zwykle swoją wiedzę w tej kwestii bazują na różnorakich teoriach spiskowych, przypadkowych postach na facebookowych grupach i mało naukowych filmach na YT, a opinie do nich przeciwne przedstawiają zwykle osoby o właściwych kwalifikacjach.
@ms93: Niektórzy na pewno tak, ale nie wszyscy. Ja opieram się na badaniach naukowych i opiniach ekspertów i jestem otwarta na dyskusję, jednak jak dotąd za każdym razem okazuje się, że to ludzie wierzący w skuteczność i bezpieczność szczepionek bazują wyłącznie na opinii polityków, mediów i celebrytów. Przejrzyj mój profil i poczytaj parę takich dyskusji - zobacz, kto się powołuje na źródła, a kto tylko próbuje zakrzyczeć i obrazić rozmówcę. Logiczne
@uczalka: Cóż, przejrzałem te dyskusje i trochę też zalatujesz teoriami spiskowymi i paranoją (np. nazywanie obecnej sytuacji wojną).
Co do twojego kwestionowania działania szczepień i kwestionowania, że zaszczepienie się jest dobre dla ogółu - tu są np. dane ze Szwajcarii, z których dosyć jasno wynika, że odsetek niezaszczepionych osób hospitalizowanych jest większy niż odsetek osób niezaszczepionych w populacji. Przeciwdziałanie zajętości szpitali jest działaniem na rzecz ogółu, bo zostaje więcej miejsc dla
@no_names: Może wiarygodności doda fakt, że sytuacja dotyczy Wejherowa xD

@uczalka: Szur to każdy kto wierzy w teorie niepoparte żadnymi faktami. Osoba, której łatwiej uwierzyć w film w internecie z żółtymi napisami, niż w naukową publikację. Ktoś, kto rzuca się drugiej osobie do gardła w obronie tez, których logicznie nie da się poprzeć.

Zresztą widze, że dalej piszesz o źródłach. Tylko pamiętaj, że jak już chcesz się bawić w naukę
@ms93: Widzisz: podajesz mi konkretne dane i masz przed oczami to, co martwi ekspertów, ale sam tego nie zauważasz. Ten wykres ze Szwajcarii może świadczyć o rozwoju ADE - wzmocnienia zależnego od przeciwciał - albo o innych długofalowych skutkach szczepień, które dopiero zaczynają się ujawniać na większą skalę. Może to także świadczyć o czymś innym, ale sama tendencja wzrostowa procentowej ilości osób zaszczepionych w szpitalach jest bardzo, bardzo niepokojąca. Zobacz, jak
Pobierz uczalka - @ms93: Widzisz: podajesz mi konkretne dane i masz przed oczami to, co martw...
źródło: comment_1635172759OB1SDvJFchTxIGqtyWnOMi.jpg
Może to także świadczyć o czymś innym, ale sama tendencja wzrostowa procentowej ilości osób zaszczepionych w szpitalach jest bardzo, bardzo niepokojąca. Zobacz, jak się tam zmienia procent zaszczepionych wśród osób hospitalizowanych przez ostatnich parę miesięcy, i jak się to ma do zmian w procencie osób zaszczepionych w całej populacji.

spójrz też na "absolute numbers" i zastanów się, czy tych kilkanaście hospitalizacji dziennie w całym kraju to rzeczywiście tak strasznie dużo.


@uczalka:
Powiedz mi też, proszę, jaka tajemna wiedza daje Ci to poczucie wyższości nad innymi, których nazywasz szurami? Skąd taka pewność, że to Ty masz rację, a nie ludzie, którzy rzeczywiście interesują się tym, co jest w tej szczepionce i jakie wywołuje to efekty?


@uczalka: Bo w telewizji mówili.....
Obecna sytuacja jest niezaprzeczalnie wojną informacyjną. Nie mam paranoi, tylko od wielu lat interesuję się m.in. polityką międzynarodową, i takiego zalewu cenzury, propagandy i manipulacji jeszcze nie widziałam. Nie widzieli też takiego poziomu propagandy i manipulacji członkowie mojej rodziny, którzy doskonale pamiętają czasy PRLu - wystarcza mi to do postawienia takiej diagnozy.


@uczalka: Dzisiaj na FB udostępniłem PIERWSZY RAZ cokolwiek związanego z pandemią i byl to wywiad z Profesorem Kuną w
osobiście nie zamierzam się poddawać, i mam nadzieję, że Ty też. :)


@uczalka: Z tym że tutaj już powoli nie ma co zbierać. Ci co chcieli już się poszczepili bo wierzą we wszechmogącego covida co ich z planszy zmiecie i widziałem i słyszałem na własne oczy i uszy jak ludzie wydawałoby się wcale nie głupi rozmawiali o gościu z rurką w gardle co mówił w głównym wydaniu tvn jaki to on
@uczalka: Tak bo tak jak na euro kazdy jest trenerem reprezentacji, kazdy gada o szkodliwosci szczepionki - samemu kupujac kazdego dnia gowno w sklepach, chlajac alko i palac fajki. Daruj sobie teksty o tym ze ktokolwiek z szurow interesuje sie co jest w szczepionce bo to gowno prawda.