Wpis z mikrobloga

Zastanów się dwa razy czy chcesz komuś dla zabawy rujnować życie.


@Phyrexia: xD Rzucanie winy za swoje puszczalstwo na obcych ludzi xD ty jesteś tak perfidnym trollem, że aż musiałem napisać xD
Informowanie Faceta/Kobiety, że jego/jej druga połówka się puszcza to nie tylko przyjemność, ale i moralny obowiązek
Tym bardziej jak się tym chwali w necie, bo robisz chłopowi/babie podwójną przysługę - pokazujesz, że druga strona nie dość, że się szmaci,
Jeśli ktoś chce się bawić w donoszenie, to niczym się nie różni od 80-letnich bab, które 24/7 monitorują z okna osiedle i plotkują - podejrzewam, że to jakaś choroba ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ziumbalapl: co jest złego w "donoszeniu"? Komusze myślenie, albo myślenie patusa z lat 90tych "YEBAĆ 60tki".
Zupełnie się nie zgadzam. Osoba która dowiaduje się o zdradzie, ma moralny obowiązek by poinformować o tym osobę którą to dotyka. Zbyt wielu osobom zdradza uchodzi na sucho, i zbyt duża jest pobłażliwość społeczeństwa na takie wybryki.


@Amerykaamerykapolandgud A ja się nie zgadzam z Tobą. To nie jest sprawa społeczna, a ludzie nie są od pilnowalnia cudzych łóżek, żeby być lub nie pobłażliwi. Pisanie o zbytniej pobłażliwości społeczeństwa w kontekście cudzołóstwa brzmi
@marv0oo: To, że zaczynasz próbować ustawiać czyjeś życie, zamiast się trzymać z daleka? xD To jest właśnie komusze myślenie. Ostatnio jak próbowano robić taką akcję, była oczywiście nastawiona wyłącznie w kobiety, a do tego znalazł się agent, który doniósł chłopakowi, że jego dziewczyna pisze w internecie o jakimś fetyszu rąk (?). Można było się popłakać ze śmiechu xD
To, że zaczynasz próbować ustawiać czyjeś życie, zamiast się trzymać z daleka?


@ziumbalapl: rozumiem, że kradzieży też mam nie zgłaszać, bo to ustawianie cudzego życia? Albo napadu?
I co to w ogóle znaczy "ustawiać czyjeś życie"? OP będzie groził, że jak typ się nie rozwiedzie z puszczalską żoną, to nw. pobije go?
Od kiedy informowanie kogoś o czymś, jest ustawianiem? Chłop dostaje jasną informację, z dowodem i tyle. To co zrobi
rozumiem, że kradzieży też mam nie zgłaszać, bo to ustawianie cudzego życia? Albo napadu?


@marv0oo: Jak jesteś świadkiem kradzieży to jak najbardziej - tu jest jednak mowa o czymś zupełnie innym - chcesz przeglądać grupę i donosić partnerom, mimo, że to Cię w żaden sposób nie dotyczy, ani w ogóle nie masz dobrych intencji - o tym niżej XD

Od kiedy informowanie kogoś o czymś, jest ustawianiem? Chłop dostaje jasną informację,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zupełnie się nie zgadzam. Osoba która dowiaduje się o zdradzie, ma moralny obowiązek by poinformować o tym osobę którą to dotyka. Zbyt wielu osobom zdradza uchodzi na sucho, i zbyt duża jest pobłażliwość społeczeństwa na takie wybryki.


@Amerykaamerykapolandgud A ja się nie zgadzam z Tobą. To nie jest sprawa społeczna, a ludzie nie są od pilnowalnia cudzych łóżek, żeby być lub nie pobłażliwi. Pisanie o zbytniej pobłażliwości społeczeństwa w kontekście cudzołóstwa brzmi
Jak jesteś świadkiem kradzieży to jak najbardziej


@ziumbalapl: ale po co? Mi za to nie płacą, policja ma hajs za szukanie złodziei, więc po co ja mam za frajer coś robić?

mimo, że to Cię w żaden sposób nie dotyczy XD

Jak sąsiada okradną, to mnie też nie dotyczy więc xD

No właśnie - chłop

Piękne czepianie się słówek, ale że potem pisałem zamiennie facet i baba, to już nie wspomnisz,
ale po co? Mi za to nie płacą, policja ma hajs za szukanie złodziei, więc po co ja mam za frajer coś robić?


@marv0oo: Temat schodzi na boczny tor i porównujesz sytuację w którejś widzisz, że ktoś bierze za darmo to za co Ty płacisz, do tego, by mieszać się w prywatne życie jakichś osób i ich wybory dotyczące osób trzecich - iksde XD

Piękne czepianie się słówek, ale że potem
Mimo braku wiary w Boga, uważam że moralność istnieje.


@Amerykaamerykapolandgud Tylko nie podoba mi się wizja, gdzie mojego sumienia będą pilnowaly wścibskie grażyny lub jacyś samozwanczy sędziowie szariatu, a to mi przypomina postulat zmniejszenia pobłażliwości społecznej.
Temat schodzi na boczny tor i porównujesz sytuację w którejś widzisz, że ktoś bierze za darmo to za co Ty płacisz


@ziumbalapl: nie ja, tylko sąsiad. To nie moje, więc co mnie obchodzi? Podejmuje ryzyko, że go złapią i pójdzie siedzieć, więc to nie jest "Za darmo". ¯\_(ツ)_/¯

by mieszać się w prywatne życie jakichś osób i ich wybory dotyczące osób trzecich - iksde XD

No to, że frajer dał się
No to, że frajer dał się okraść, to też jego prywatne życie. Dlaczego mam strzępić język za jakiegoś frajera, co nie potrafi własnych rzeczy upilnować? Jego strata, jego problem.


@marv0oo: Odpowiem "nie wiem" i temat zamknięty - bo widzę, że nie dociera subtelna różnica między byciem świadkiem przestepstwa, a wchodzenie do grupek żeby podonosić i co dla wykopków najważniejsze - stygmatyzować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wróćmy teraz
@ziumbalapl:

Jak jesteś świadkiem kradzieży to jak najbardziej - tu jest jednak mowa o czymś zupełnie innym - chcesz przeglądać grupę i donosić partnerom, mimo, że to Cię w żaden sposób nie dotyczy, ani w ogóle nie masz dobrych intencji - o tym niżej XD


A w jaki sposób dotyczyłoby mnie bycie świadkiem kradzieży?