Wpis z mikrobloga

Ej biedni ludzie, którzy użalają się, że nie stać ich na kupno mieszkania/zarabiania porządnych pieniędzy. Gdzie byliście jak trzeba było rozwijać specjalistyczne umiejętności w danej branży? Co robiliście w czasie szkoły, studiów? Ale odpowiedzcie szczerze jak przepracowaliście ten okres. Bo to już jest męczące jak ciągle tylko słyszę „daj, daj, daj, bo my mamy gorzej” A może weźcie odpowiedzialność za swoje czyny i przemyślcie kto odpowiada za taki a nie inny stan rzeczy? #kanalzero #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 30
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: no cześć paroweczkowy potentacie. Akuratnie w 2018/2019 byłem na studiach, a moja wypłata i zdolność kredytowa nie pozwalała na zakup mieszkania. Dzisiaj jest już lepiej, nie narzekam jestem w mitycznym 10% najlepiej zarabiających Polaków. Odłożę minimum 10k w miesiącu. Tylko wychodzi na to że bardziej opłaca mi się wynajmować 90m i płacić 3k niż płacić 7-8k raty za podobne mieszkanie w centrum. Pozdrawiam i życzę dużych zysków na parówkach.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Odpowiem Ci- uczyłam się, byłam na studiach inżynierskich i jestem inżynierem. Jak i wielu moich znajomych. Tylko każda branża ma swój sufit finansowy, a nikt (poza IT) nie da takich kwot, aby śmiało kupować mieszkania po obecnych cenach. Poza mną jest też sporo ludzi, którym się nie powiodło lub ich praca nie pozwala na wysokie zarobki jak wspomniane np pielęgniarki. Wyuczenie zawodu to nie kwestia miesiąca, a decyzja podjęta na
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Dodam tylko, że oczywiście żałuję, że nie kupiłam mieszkania w złotych czasach. Mogłam nie wydawać na bilety na dojazd do liceum tylko ładować hajs w inwestycje. No głupi błąd, nie powiem.
  • Odpowiedz
@jafik: Gościu troluje, ja tylko odniosę się do zarobków pielęgniarek i lekarzy, gdyż mam trochę towarzyskich kontaktów w branży medycznej. Ta biedna pielęgniarka z magistrem i o poszukiwanej specjalizacji moze obecnie zarobić 20k z nadgodzinami. Czyli tyle ile mid albo i senior w IT. Lekarze specjaliści zwykle zarabiają 2 - 3 razy więcej, a są i tacy co lepiej. Tylko że to mądra branża i nie chwali się na lewo i
  • Odpowiedz
@jafik: o toto, sam skończyłem budownictwo i udało mi się wbić do IT jeszcze przed manią bootcampów (2017 rok) i z doświadczenia wiem że ludzie którzy pracują w IT od zera - po studiach lub dostali się jako samouki często (choć nie zawsze) mają ego #!$%@? w kosmos i zero pojęcia jak wygląda rynek pracy w innych branżach.

I jeszcze typ bezczelnie pisze:

Gdzie byliście jak trzeba było rozwijać specjalistyczne umiejętności
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: nie znam dokładnych realiów pielęgniarek, ale jakbyś pomyślał, to zrozumiałbyś, że mówię o przykładzie, a takich jest wiele.
A jak się już odnosisz, to proszę, pierwszy wynik w wyszukiwarce:
Rozkład zarobków na stanowisku pielęgniarka (specjalista)
Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 6 340 PLN brutto.
Z dyplomem 9200 brutto, czyli na rękę koło 6.5k.
To że znasz pielęgniarki 20k, to może być kwestia bańki lub wyjątkowych warunków, lub
  • Odpowiedz
@Need: Przeciez nauczyciele to miernoty od jakis 60 lat xD A pielegniarki nie narzekaja bo calkiem niezle zarabiaja. Mozesz zostac lekarzem, inzynierem od porzadanych technologii, mozesz rozkrecic wlasny biznes, a zamiast tego wybrales lezenie brzuchem do gory i plakanie w internecie xDDDDD

@Iorem_ipsum miales 5 lat w 2015 roku? to teraz masz okragle 13?
  • Odpowiedz