Wpis z mikrobloga

Kolejny raz się potwierdza, że w życiu należy podejmować decyzje odwrotne niż wypopki mówią. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ileż się tu naczytałem, że zaraz bańka walnie i mieszkania za pół darmo będą, a ci co kredo biorą to debile. Tymczasem rzeczywistość:
połowa 2019 roku - rezerwowałem mieszkanie w Krakowie w cenie 6800 zł/m2
październik 2021 - rozpoczyna się sprzedaż mieszkań w ostatnim etapie inwestycji, gdzie rezerwowałem mieszkanie, ceny zaczynają się od 10 400 zł/m2 i dzień po rozpoczęciu sprzedaży co fajniejsze rozkłady już się na czerwono świecą jako zarezerwowane. xD

Czekajcie dalej aż bańka pęknie, ja otwieram szampana, że kupiłem mieszkanie na promocji - 55% xD
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 55
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Nie, nie jesteś świadomy i potwierdzasz mi moje faktyczne domniemania - z Twoich wpisów wylewa się wręcz pogarda do osób, które spekulowały upadek rynku nieruchomości i nie zaryzykowali zakupu, a teraz będą zmuszeni wydać na te same mieszkania 30% więcej, bo lat nie ubywa, a mieszkać gdzieś trzeba. Taka sama pogarda jest kierowana do "dziadków cieszących się z trzynastek i czternastek" i prawdopodobnie jeszcze wielu grup społęcznych, których nie
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: No nic nie mają Ci do powiedzenia, traktują Cię tak jak OP będzie za jakiś czas - jak nieporadnego gówniarza, bo przecież oni w Twoim wieku to już mieszkanie mieli i rodzinę, a Ty na wynajmowanym pokoju już szósty rok. Dodatkowo znajdzie sobie poklask wśród innych osób, które także załapały się na niższe ceny mieszkań i nawet nie pomyśli, że to nie jest wina młodego pokolenia. A obecnie żadna
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Dodam jeszcze, że często bierze się to z czystej niewiedzy jak powstaje mieszkanie i jak zajebiście jest to skomplikowane.
Najpierw kwestia działek budowlanych, których po prostu nie ma więc drożeją.
Potem przez każdą budowę przewalają się setki osób i sorry, każdy chce zarabiać fajne pieniądze.
Na koniec materiały budowlane na który popyt jest dość duży i ich produkcja i transport też wymaga dużych kosztów.

Inna sprawa to problem migracji,
  • Odpowiedz
fajnie ale ja kupiłem w 2016 za 4400zł (Czyżyny) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@siejeje: zazdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kosedek: Nigdy się z nikogo nie śmiałem, że go nie stać na wkład własny lub po prostu na wymarzone mieszkanie. Jeśli ktoś musiał rok, dwa, trzy lata temu mieć nadzieję, że potanieją żeby
  • Odpowiedz
@Drmscape2: no spoko, poczekamy aż wzrosną stopy procentowe bo na bank masz na zmiennej a pisiory sprawia że Polska zacznie się zwijać a nie rozwijać i zobaczymy czy Ci tak łatwo będzie płacić raty (nie życzę Ci tego i imho dla wielu osób kredyt na mieszkanie ma sens, ale zdajesz sobie sprawę że podejmowanie decyzji inwestycyjnych w 2019 biorąc pod uwagę jak wygląda świat 2 lata później to jest czysty
  • Odpowiedz
@JimNH777: Mam stałe oprocentowanie jeszcze przez prawie 4 lata, brałem jak stopy były na poziomie 1,5 p.p. Póki stopy niskie to spłacam dwie raty. Gdy stopy wzrosną do 15 p.p. i nie będzie mnie stałe oprocentowanie już chroniło, to wtedy nadal będzie mnie stać na kredyt, ale bez nadpłacania. Zadłużanie się pod korek Polaków to jest też margines. Ludzie biorą kredyty na 20-30 lat, ale średni okres spłaty hipoteki w
  • Odpowiedz
@oguras: To sami są sobie winni. Nawet w TV leci kampania społeczna uświadamiająca wzrost raty kredytu przy podwyżkach stóp procentowych. Rozpoczęła się zaraz jak stopy obniżyli bo się ludzie na kredyty rzucili.
  • Odpowiedz
@Kosedek: Pokolenie którego nie będzie stać na mieszkanie?
Co za brednie xD 24 lata i odebrałem klucze tydzień temu. Niektórych to nawet do sześćdziesiątki nie będzie stać, ale to zależy od tego, czy komuś się chce pracować.
  • Odpowiedz