Wpis z mikrobloga

Kolejny raz się potwierdza, że w życiu należy podejmować decyzje odwrotne niż wypopki mówią. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ileż się tu naczytałem, że zaraz bańka walnie i mieszkania za pół darmo będą, a ci co kredo biorą to debile. Tymczasem rzeczywistość:
połowa 2019 roku - rezerwowałem mieszkanie w Krakowie w cenie 6800 zł/m2
październik 2021 - rozpoczyna się sprzedaż mieszkań w ostatnim etapie inwestycji, gdzie rezerwowałem mieszkanie, ceny zaczynają się od 10 400 zł/m2 i dzień po rozpoczęciu sprzedaży co fajniejsze rozkłady już się na czerwono świecą jako zarezerwowane. xD

Czekajcie dalej aż bańka pęknie, ja otwieram szampana, że kupiłem mieszkanie na promocji - 55% xD
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 55
  • Odpowiedz
@monopolowy_na_szarleju: Kurdwanów. Dwa lata temu takie ceny to się zaczynały na Wielickiej w okolicach Cmentarza Podgórskiego. Jeszcze zanim kupiłem to obserwowałem okoliczne inwestycje w okolicach Bochenka koło szpitala, to ceny były ok. 5-6k za m2 bo jednak tam jest kiepsko z ulicami i chodnikami, a do tramwaju jest kawałek. Teraz jak tam tyle molochów nastawiali to musi być masakra z wyjazdem rano bo te uliczki na bank nie wyrabiają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czekaj, aż ci deweloper wypowie umowę, bo będzie ci wolał jakąś śmieszną karę zapłacić i sprzedać mieszkanie komuś za 11k/m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@budus2: chyba niezbyt masz pojęcie jak wygląda sprzedaż mieszkań od dewelopera xd
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Idąc taką logiką teraz również należy zrobić odwrotnie, bo wykopki mówią i plusują, że bańka jednak nie pęknie, a będzie rosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dakkar: Rodzić może się tak wiele nie rodzi, ale dostaliśmy w ostatnich latach pokaźny zastrzyk imigrantów, jak i pewnie z zagranicy przez pandemię sporo osób wróciło. Ja nie twierdzę, że ceny mieszkań będą rosły w nieskończoność, gdzieś jest granica. Tylko że nie ma dobrej recepty bo ludzie gdzieś mieszkać muszą bo ze wzrostem ceny jednostkowej mieszkania, rosną koszty najmu, więc tym co czekają na spadek cen również się pogarsza. Stoję na
  • Odpowiedz
@Dakkar: Mam kredyt ze stałym oprocentowaniem jeszcze przez 4 lata. Jasne, później mnie mogą uderzyć wyższe stopy (brałem kredyt jak były na poziomie 1,5 p.p.), ale jestem przygotowany już teraz na dwukrotny wzrost raty.

No tak ale nie wiesz czy jesteś na początku bańki, czy na końcu. Raczej sprawy nie przyjęły teraz dobrego obrotu i wszystko dąży do upadku.


@Dakkar: Dokładnie takie same rzeczy czytałem 2,5 roku temu i 3
  • Odpowiedz
@Drmscape2 jestes wykopkiem, piszesz zeby robic odwrotnie niz mowia wykopki, mowisz zeby kupowac...... czyli wyglada ze w koncu dotarlismy do szczytu, jutro mozna spodziewac sie krachu na gieldach.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: wykopki pisały ze styropian powinen stanieć wiec kupiłem zawczasu EPS na podłogę (225 zł za m3) oraz elewacyjny grafitowy (240 zł za m3).

Ostatnio dzwonię do tego sprzedawcy a on mi ze EPS poszedł na 350 zł a elewacyjny na 320 zł :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Drmscape2: fajnie, że Ci się udało. Co masz do powiedzenia pokoleniu wchodzącemu właśnie na rynek pracy, którego nigdy nie będzie stać na własne mieszkanie? Będziesz się przed nimi wywyższał, że urodziłeś się te 10 lat wcześniej i gardził nieporadną młodzieżą, której nie stać nawet na wkład własny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ileż się tu naczytałem, że zaraz bańka walnie i mieszkania za pół darmo będą, a ci co kredo biorą to debile.


wklej mi proszę linki do postów osób, które tak pisały i które dostały dużo plusów/wykopów, bo to wygląda jak fantazja

@SzitpostForReal:

@mickpl i @mookie stękają o tym od chyba nawet 7 lat już jakoś. XD

A co się działo w marcu 2020 to ooo panie! Już zaraz, już teraz miało
  • Odpowiedz
@Drmscape2 zawsze mnie bawi to generalizowanie
Bo wykopki to, wykopki tamto.
Tutaj jest tak ogromny rozstrzał ludzi, z każdej grupy społecznej, w każdym aspekcie - zarobków, wykształcenia, doświadczenia zawodowego, zwiedzonych miejsc na świecie, etc.

Jak się w jednym zbiorą z jednej grupy to wyniki mogą być niemiarodajne.

A z plusami i minusami to przecież wiadomo jak jest.
WatchYourBack - @Drmscape2 zawsze mnie bawi to generalizowanie
Bo wykopki to, wykopki...

źródło: comment_1634670114kvHPX5UTsmZBiTOwKRbRxS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
fajnie, że Ci się udało. Co masz do powiedzenia pokoleniu wchodzącemu właśnie na rynek pracy, którego nigdy nie będzie stać na własne mieszkanie? Będziesz się przed nimi wywyższał, że urodziłeś się te 10 lat wcześniej i gardził nieporadną młodzieżą, której nie stać nawet na wkład własny?


@Kosedek: Nie wiem na jakiej podstawie wyciągnąłeś z mojego postu moją domniemaną pogardę dla ludzi w kontekście tego, czy kogoś stać lub nie na wkład
  • Odpowiedz
@Kosedek: Jeszcze tylko dodam, odchodząc trochę od meritum, że spora grupa ludzi, których nie stać na wkład własny sama nieświadomie na siebie bicz kręci głosując ostatnie lata na ludzi, którzy im jakieś ochłapy do ręki dadzą, nie mając świadomości jak to negatywnie wpływa na ich finanse w dłuższej perspektywie. Dziadkowie tych ludzi też na tę opcję głosują ciesząc się, że za trzynastki i czternastki prawnukom kupią jakieś zabawki albo łakocie "i
  • Odpowiedz
@Dakkar: Oczywiście, ze jestem i wiem, że ceny nieruchomości to nie tylko kwestia inflacji. Natomiast inflacja na poziomie jaki mamy, a będzie wyższa, na pewno w kwestii galopujących cen nieruchomości nie pomaga.
  • Odpowiedz