Wpis z mikrobloga

Kolejny raz się potwierdza, że w życiu należy podejmować decyzje odwrotne niż wypopki mówią. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ileż się tu naczytałem, że zaraz bańka walnie i mieszkania za pół darmo będą, a ci co kredo biorą to debile. Tymczasem rzeczywistość:
połowa 2019 roku - rezerwowałem mieszkanie w Krakowie w cenie 6800 zł/m2
październik 2021 - rozpoczyna się sprzedaż mieszkań w ostatnim etapie inwestycji, gdzie rezerwowałem mieszkanie, ceny zaczynają się od 10 400 zł/m2 i dzień po rozpoczęciu sprzedaży co fajniejsze rozkłady już się na czerwono świecą jako zarezerwowane. xD

Czekajcie dalej aż bańka pęknie, ja otwieram szampana, że kupiłem mieszkanie na promocji - 55% xD
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 55
@Drmscape2: Ta bańka pęka od lat. Tak „mówio” niestety pęknąć nie chce. Za to rośnie i rośnie. Ale ciekaw jestem czy deweloper odda Tobie niedziałanie w tej cenie. Wołaj.
weź sobie typie samemu wybuduj dom bez pozwolenia 70m2 to będzie w dużo taniej niż te 6800. Ale pewnie masz dwie lewe rączki


@melodie666: Budowa domu w średnim standardzie w 2021 roku to koszt 5-6 zł/m2 - i to jest w dodatku cena bez działki i przy założeniu, że inwestor nic nie #!$%@? przez swój brak doświadczenia, co jest optymistycznym założeniem, bo średnio inwestorzy przekraczają budżet o 20% ( ͡°
wklej mi proszę linki do postów osób, które tak pisały i które dostały dużo plusów/wykopów, bo to wygląda jak fantazja


@SzitpostForReal: Służę uprzejmie:
https://www.wykop.pl/wpis/52919921/kupujcie-#!$%@?-te-mieszkania-nie-ma-na-co-czekac-t/
Tu gość pisał, że nie ma się co cieszyć z chwilowego spadku cen ofertowych (początek pandemii) bo jest dużo przesłanek o dalszym wzroście, to został zaminusowany: https://www.wykop.pl/link/5660969/comment/81016353/#comment-81016353

Nie chce mi się dalej szukać.
@Drmscape2: dwa razy przymierzałem się do kupna małego, dwupokojowego mieszkania z aneksem kuchennym. Ostatnio raz dwa miesiące po wybuchu pandemii, maj 2020. Za każdym razem ludzie wokół odradzali, a bo za drogo a w czasie pandemii to juz zupełnie głupota bo po pandemii będzie kryzys i mieszkania będą mocno tanieć. W rzeczywistości w moich rejonach ceny wzrosły o 800-1000 zł na metrze za mieszkanie 35-40m2. Kawalerki latają po blisko 10 000
@Dakkar: Rodzić może się tak wiele nie rodzi, ale dostaliśmy w ostatnich latach pokaźny zastrzyk imigrantów, jak i pewnie z zagranicy przez pandemię sporo osób wróciło. Ja nie twierdzę, że ceny mieszkań będą rosły w nieskończoność, gdzieś jest granica. Tylko że nie ma dobrej recepty bo ludzie gdzieś mieszkać muszą bo ze wzrostem ceny jednostkowej mieszkania, rosną koszty najmu, więc tym co czekają na spadek cen również się pogarsza. Stoję na