Wpis z mikrobloga

Bo jak to jest, że jeden sprzedawca ma 20% taniej sprzęt tej wartości, skoro nawet premium resellerzy z tego co słyszałem nie dostają takiej ceny hurtowej?


@majcher_krk: Nie wiem jak działa ten sprzedawca ale oficjalny reseller ma mniej - jakby dało się robić 35% marży przy takiej sprzedaży to każdy reseller byłby milionerem w chwilę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lorem_Ipsum_Dolor: no właśnie nie znam, ale wczoraj były dwa wątki gdzie ktoś pisał, że ma podejrzenia. Chciałem dziś poczytać, a tu oba wątki spadły.

@devones: IMO tam jakaś dźwignia idzie. Wpłacasz firmie pieniądze z góry, ona ma 120 dni na obrót środkami i dopiero maczek wjeżdża. Szczerze mówiąc, kupując sprzęt na firmę wolałbym zapłacić pełną kwotę, niż się potem skarbówce tłumaczyć
@majcher_krk: Może coś z podatkiem (chociaż ludzie piszą że daje normalnie FVAT 23% - chociaż spółka która sprzedaje nie składa sprawozdań od paru lat), jakiś skomplikowany reeksport (chociaż przychodzą z europejskiej dystrybucji). Niby wszystko jest dobrze a jednak nic. Nie wiem jak to działa ale zapewniam cię że jako premium reseller nie ma takich prowizji - znacznie znacznie mniej. Z tego co pamiętam tam zniżki dochodziły do 40% (proszę mnie poprawić
@devones: dokładnie, niedawno COO Xkom był u Klawitera i spowiadał się z przychodów i zysków. Ten biznes śmiga tylko dzięki skali. A tutaj mamy firmę, która zajmuje się wynajmowaniem aut klasy premium i jako poboczna działalność sprzedaje macbooki kilkadziesiąt % taniej niż w oficjalnej dystrybucji, jeszcze na tym zarabiając.

W ogóle ciekawi mnie, że konkurencja nie reaguje. Przecież takie ceny to jest dumping.