Wpis z mikrobloga

Mirki, w jaki sposób unieruchamiacie samochód po zaparkowaniu?
Co jest bezpieczniejsze/lepsze - ręczny czy zostawianie na biegu? Jeśli bieg, to który - wsteczny czy 1?
#motoryzacja #ankieta #samochody

W jaki sposób unieruchamiasz auto po zaparkowaniu?

  • Zaciągam ręczny 15.3% (29)
  • Zostawiam auto na biegu 28.6% (54)
  • Ręczny + bieg 56.1% (106)

Oddanych głosów: 189

  • 22
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: to nie ma za bardzo sensu recznego zaciagac. Samochod i tak sam nie pojedzie
Chyba ze chcesz uniemozliwic holowanie ew wymienic sobie opony na koszt laweciarza po przeszuraniu x metrow z zablokowanymi kolami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Norskee: @Bpnn: @Szamotowy_Marian: @Pimenista: @giorgioborgio: generalnie ja z przyzwyczajenia zawsze tylko ręczny zaciągam. Trochę mam stracha, że po X latach robienia w ten sposób, boje się ze po uruchomieniu auta zapomnę zdjąć auto z biegu i mi ruszy.

Ale z drugiej strony, jak ostatnio jadąc 50 km/h na torze zaciągnąłem ręczny to auto lekko tylko zwalniało zamiast mi zarzucić dupą, to mi dało do myślenia, że jednak
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: raczej nie wymiana linki tylko wyczyszczenie i zlozenie samoregulatorow od nowa

Samoregulatory to takie skomplikowane urzadzenia (XD) ze nie jeden mechanik nie potrafi tego zlozyc zeby dzialalo, a potem po kilku miesiacach sie okazuje, ze reczny to co najwyzej troche spowalnia
Sam mialem odwrotnie blaszki wsadzone w samoregulatorach, wiec moze i wskakiwalo, ale tak samo szybko zeskakiwalo, wiec mowiac krotko. Nie dzialalo XD
Plukanie w benzynie zlozenie poprawnie i smiga
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: tylko ręczny, bez względu na pogodę, spadki większe czy mniejsze, nigdy mi nic nie przymarzlo, nie zablokowało się. Na biegu czy to wstecznym czy pierwszym wszystko przenosi się na elementy skrzyni, które są droższe do wymiany.
  • Odpowiedz
@patataj_konik: nic ci się nie przenosi bo musiałoby być jakiekolwiek obciążenie na elementach a jeśli auto stoi na ręcznym to takiego obciążenia nie ma
bieg się zapina tylko na wszelki wypadek
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: Mam jakiś taki nawyk że i bieg i ręczny. To pod pracą czy gdziekolowiek jedynie do domu jak jadę to na niczym nie zostawiam, w sensie luz i bez ręcznego bo stoi w garażu
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: ręczny, a jak na pochyłym, to doszły koła skręcone do krawężnika, czy czegokolwiek na czym się auto oprze jakby postanowiło puścić. U teścia natomiast dorzucam bieg (potrójna pewność xD), bo podjazd ma zdradliwy. W zeszłoroczne święta auto stało dwa dni i nic. Zrobiłem szybki wypad, odstawiłem auto tak samo i poszedłem się przebierać. W tym momencie auto się stoczyło i zatrzymało na aucie sąsiada :P
  • Odpowiedz
@Pangia: mówię o przypadku użycia samego biegu, z ręcznym trochę inaczej wtedy jest tak jak mówisz
@Qullion: to taka loteria. U jednego będzie to przy 300k, u innego przy 100. Są różne skrzynie, mają różne bolączki i minusy w konstrukcjach
  • Odpowiedz