Wpis z mikrobloga

Subiektywna i krytyczna ocena nadchodzącej ligi

trole niech sobie darują czytanie

Dla mnie to kolejne duże rozczarowanie, bo nie dostajemy nic
z tego co ma wersja chińska (AH, fanty za robienie zadań, lini fabularnej itd itd) za to dostajemy kolejny zapychacz i nic więcej
i ta nasza wersja "reszta świata" to takie popłuczyny po PoE a na to miano obecnie zasługuje tamta wersja.

Ale po wtopie paru wcześniejszych lig i niewątpliwie straty dużej części graczy GGG "się wysila" a przynajmniej propagandowo, bo

dostajemy jedynie podstawowy content (i co ligę przecierz taki dostajemy) ale trzeba oddać GGG pokłon,
potrafi to sprzedać, rzucić jakiś ochłap po chińczykach i przekonywać "resztę świata" o swej hojności
- revork drzewka no litości - który to już, co ligę jest a wcześniej kilka razy był gruntowny, czy ten będzie takim? wątpię ale info o tym revorku jest tak
formułowane jakbyśmy mieli do czynienia z nie wiem jaką rewolucją - zapewniam, że nie jest nią.
- nowe gemy, fajnie co ligę są przecież,
- linkowanie postaci ale pamiętajmy gdy jeden zginie to i zlinkowany również tylko co z tego skoro zdecydowana większość graczy i tak gra solo,
- "Uber-Uber End-Game" szczególnie polecam zlinkowanym graczom a zwłaszcza mając na uwadze stopień zbugowania gry i początek ligi obowiązkowo
oczywiście( ͡° ͜ʖ ͡°)
- zmiany w gildiach, fajnie ale jako solista mam to w 4 literach,
- nowe matsy, co to może oznaczać? czyżby kupno kolejnego stasha,
- zmiany w atlasie i to chyba jedyny plus tej ligi obok
- stackowania tego co wyrzucą moby/elitki
- zmiany w crafcie ok pod warunkiem, że nie trzeba będzie zaliczać 10k prób aby zrobić jakiś crap do noszenia
- motyw tego sezonu "Krwawy Tygiel" , to nic nowego czyli
kolejne nabicie "paska postępu" i odblokujemy sobie kolejny wymiar, z plejadą pełną lagów i obowiązkowych dedów przez pierwsze 2 tygodnie i zaliczenia kilkunastu patchów, bo dopiero wtedy, po nich gra będzie grywalna ( w jakimś tam stopniu),
- nowe itemy jak np. “Mageblood” - nic nowego, bo "zawsze są OP
i zawsze są najmocniejsze" a przynajmniej w zapowiedziach, bo rzeczywistość gry szybko to weryfikuje,

dalej to nie ma co nawet się rozwodzić bo i o czym punktach Favoura( ͡° ͜ʖ ͡°) - litości a i tak wszystko zostanie sprowadzone do parteru po obowiązkowych nerfach i o ironio im więcej graczy wystartuje w tej "reszta świata" wersji tym szybciej ten parter gra zaliczy.

Do czasu istnienia dwoistości gry "reszta świata" będzie jedynie takim dodatkiem do PoE i to nie ukrywam ubogim - zastanawiam się jakie dodatkowe extrasy dostanie
chińskie PoE w tej lidze ale mniejsza o to.
#pathofexile
  • 9
@KittySlayer: konstruktywnie odpowiadając: Dla wielu, w tym dla mnie, nie ma lepszej alternatywy w postaci takiego hack and slash sandboxa w kwestii wyborów, czy to gemów, craftów, czy passive skill tree, dlatego nawet w taki "chłam" ludzie grają, po prostu nie ma na co się przesiąść. A co do chińskiego rynku, to tylko przypomnę że ponad GGG stoi chiński gigant Tencent, i z tego co się orientuję to właśnie z tego
@Mirkoelement: Masz rację PoE wyznaczyło wysoką poprzeczkę (przynajmniej dla mnie) i ciężko trafić na grę, która sprosta oczekiwaniom
ale ciągle rozglądam się i sprawdzam różne tytuły a nuż coś
podejdzie,

@WojtusKor Wiesz tutaj nie chodzi o ceny, bo te są relatywne i jeden bez problemu wyda na extras 10 dolców a drugi bez problemu zapłaci za to samo 500 a dla trzeciego dolar czy dwa to będzie za drogo, chodzi o