Wpis z mikrobloga

  • 983
To jest jakiś kataklizm ( _)
- prawnik wziął ode mnie 200 zł za poradę (rok temu brał 150)
- najtańszy dentysta, który zgodził się przyjąć mnie na cito wziął 200 zł za plombę
- fryzjer podniósł ceny już 2 raz od marca
- moja matka zapłaciła 1020 zł za tonę węgla
- o cenach żarcia szkoda gadać bo każdy je widzi

#pis #inflacja
  • 110
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
fryzjer podniósł ceny już 2 raz od marca


@Zralok: dziwne, bo mój trzyma ceny cały czas takie same. Miasto 140k.

@s---k: u mnie fryzjer w ciągu dwóch lat podniósł ceny o 50%. Wiem, że inni też, bo wszędzie ceny podobne.
  • Odpowiedz
@Zralok: @SargonofAkkad: W Warszawie ceny to jakaś porażka jeśli chodzi o fryzjerów, wiadomo koszty wynajmu itd więc jeżdzę do fryzjera u siebie w rodzinnych stronach 40 km od Warszawy. Przed pandemią płaciłem 25, zaraz było 30 w marcu 2020 i od tego czasu dobiło do 45
  • Odpowiedz
@Zralok: Moja historia:
- mam sobie osobne konto na wydatki codzienne (konsumpcja), bo łatwiej ograniczyć sobie wydawanie jeśli na koncie nic nie zalega i jak widzę że jest mało i zbliża się koniec miesiąca, to nie szaleję, ale od kilku miechów nawet nie szalejąc cały m-c brakowało ostatnie 4-5 dni, wiec od września + kilka stów do stałego przelewu na początku miesiąca
- wpada właściciela mieszkania, "no będziemy trochę czynsz
  • Odpowiedz
  • 1
@s---k standardowe "boki na krótko górę nożyczkami" które robię od 10 lat u jednego fryzjera zdrożało w tym roku o 8 złotych
  • Odpowiedz
@Zralok mało zaradny jesteś Mirku.
Zamiast prawnika szukajka google,
Zęba można wyrwać zamiast plomby,
Zamiast fryzjera maszynka za 100 zł(zwraca się po dwóch strzyzeniach)
A co do węgla... Biedaszybów w Wałbrzychu nie brakuje
¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Zralok: i tak znajdą się pisiory, co jedzą najtańsze kajzerki z lidla za 0,29 groszy, których cena stoi w miejscu od kilku lat, smarują to jakąś paaztetową, tankują za 50 złotych i generalnie oni nie widzą inflacji, widzą tylko że dali 500, 13,14,15 emeryture i #!$%@? wie co jeszcze
  • Odpowiedz
@Zralok stary, wpadłem do dentysty na kontrolę mostu mówi pacjent mu wypadl to mi może plombe zrobić - malutka, 10min roboty. no to biorę, w czerwcu za taka (gabinet ma w cenniku podział małe/średnie/duże wypełnienie) płaciłem 160zl, idę płacić tam 240 ja już triggered ostro xD a babka mówi że ceny skoczyły z 160/180/200 na 240/250/260 :o
  • Odpowiedz