Wpis z mikrobloga

@kaaban: Możesz sobie wstawić nawet 3 linijki XD
Bardzo dawno w historii nie było podwyżek prądu, gazu, paliwa po kilkadziesiąt % i to kilkukrotnego i jednocześnie.
Spora część przed nami, plus program #!$%@? +. To wszystko wpłynie absolutnie na wszystkie produkty i usługi, które wymagają powyższych do wytwarzania, transportowania itp.
Chciałbym się mylić, ale będzie ciekawie a dla innych nieciekawie w przyszłym roku.
@kaaban: a słaba złotówka to z czego niby jest? Utrzymywanie niskich stop, dlaczego jest spowodowany? Tworzenie parapodatkow dlaczego są i jak wpływają na inflację? Jak wpływają na inflację,brak zabezpieczenia energetycznego? Jaki jest skutek dodruku pieniądza? Jaki jest skutek komplikowania prawa podatkowego oraz niestabilności prawa?

Pieprzysz o jakiejś Rumunii, jak jakiś pisowski piesek symetrysta.
@Allalai:

Skoro inflacja w Polsce jest wynikiem tego co napisałeś to rozumiem że w innych krajach po prostu kopiują ruchy naszego rządu i stąd 4% w Niemczech, 5% w Estonii czy 5,5% na Węgrzech?

Czy może stawiasz tezę, że gdyby nie działania rządu to wszędzie Dookola byłaby inflacja a u nas nie?
@kaaban: inflacja jest wszędzie ze względu na poskowidowe konsekwencje, tylko u nas jest to na rękę władzy aby zmniejszyć dług i zwiększyć przychody budżetowe.
Struktura inflacji jest również inna, na część naszej inflacji składają sie dodatkowe "podatki", słaba waluta i powolne wsiąkanie drukowanego pieniądza.
Mogę pokusić się ze stwierdzeniem, że jeśli nie działania rządu, to ta inflacja byłaby niższa lub na poziomie w Niemczech, z którymi jesteśmy mocno powiązani ekonomicznie. U
- najtańszy dentysta, który zgodził się przyjąć mnie na cito wziął 200 zł za plombę


@Zralok: Trzeba było z NFZ poszukać. Ludzie ich demonizują, ale to są często ci co po godzinach pracują też prywatnie, a na przykład moja dentystka ma #!$%@? na wytyczne z NFZ i zakłada mi białe plomby.
@Mikka nie korzystam z usług NFZ od paru lat, ale z tego co kojarzę refundują tylko amalgamaty, a ja mi nie jakoś nie pasuje czekać na wizytę miesiąc z odsłoniętym nerwem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zralok: wczoraj zrobiłem zwykłe tygodniowe zakupy do domu, takie jak zwykle, kiedyś mieściłem się w granicach 180-220zł. Teraz 349zł z groszami i to kiedyś szła zgrzewka coli (wczoraj tylko dwie butelki bo drogo), z marek premium tam gdzie się dało przerzuciliśmy się na marki własne. Dramat.

Czynsz już poszedł do góry w ciągu 5 lat o 60%, a zapowiadana jest duża podwyżka od nowego roku.