Wpis z mikrobloga

  • 983
To jest jakiś kataklizm ( _)
- prawnik wziął ode mnie 200 zł za poradę (rok temu brał 150)
- najtańszy dentysta, który zgodził się przyjąć mnie na cito wziął 200 zł za plombę
- fryzjer podniósł ceny już 2 raz od marca
- moja matka zapłaciła 1020 zł za tonę węgla
- o cenach żarcia szkoda gadać bo każdy je widzi

#pis #inflacja
  • 110
  • Odpowiedz
@siemankooo: Najgorsze jest to, ze podnosic stopy to sobie mozna w krajach w ktorych w sposob odpowiedzialny daja kredyty. U nas jak cala masa osob jest zapakowana kredytami na 70% miesiecznych dochodow to takie podniesienie ubije ich w kilka miesiecy. I nie mowie tylko o kredytach osob prywatnych ale tez firmowych.
  • Odpowiedz
@siemankooo: Najgorsze jest to, ze podnosic stopy to sobie mozna w krajach w ktorych w sposob odpowiedzialny daja kredyty. U nas jak cala masa osob jest zapakowana kredytami na 70 iesiecznych dochodow to takie podniesienie ubije ich w kilka miesiecy. I nie mowie tylko o kredytach osob prywatnych ale tez firmowych.


@hermes600: No i co z tego że tak będzie?

Poza tym zgodnie z prawem nie masz możliwości dać kredytu
  • Odpowiedz
@kaaban: I Tobie sie wydaje, ze jak zgodnie z prawem nie da sie dac wiecej kredytu to sie tak nie robi obchodzac przepisy? Dlatego w stanach w 2008 roku brali kredyty na psy a u nas od dawna musisz miec min 20% wkladu wlasnego
  • Odpowiedz
@kaaban: Dopisujesz do kredytu kogos z rodziny, dodatkowe zabezpieczenie jak mieszkanie na ktore nie ma kredytu, kredyty firmowe na rozwoj biznesu czesto nie wymagaja nawet dochodu tylko biznes plan. Nie bede wspominal nawet o chwilowkach na dowod bo tam gowno sie sprawdza. Takie takie.
  • Odpowiedz
@hermes600: Aa i to jest ta "większość osób zapakowana kredytami"? Ile może być takich osób, 100k?

Już weź nie żartuj sobie. A firmy które się przekredytowaly muszą upaść prędzej czy później
  • Odpowiedz