Wpis z mikrobloga

  • 64
Przy placu Bankowym w kierunku Marszałkowskiej w #warszawa jest "niestrzeżone" przejście dla pieszych (pic rel - bez świateł, pomalowane na czerwono) no i dziś skoczyłem do piekarni, więc przechodziłem przez nie. Najpierw torowisko, luz nic nie jedzie. Potem jezdnia - trzy pasy, no i dwa samochody się zatrzymały, idę, ale ale - widzę że na trzecim jakiś samochód zapieprza. Zatrzymałem się w miejscu - i to dobrze, samochód wjeżdża z impetem na przejście, ale mnie "zauważył" i w 3/4 zebry się zatrzymał (jestem pod wrażeniem sprawności hamulców!)
No i w sumie czemu o tym piszę ? No bo to klasyk wypadek, samochody po prawej się zatrzymują, pieszy nie patrzy i idzie, a z lewej go rozjeżdża. Oczywiście to wina samochodu, ale chyba lepiej być ciut czujnym i całym, niż mieć "pierwszeństwo" i w najlepszym przypadku być co najmniej potrąconym, jak nie zabitym #gownowpis #oswiadczenie #polskiedrogi #motoryzacja #bezpieczenstwo
Shrug - Przy placu Bankowym w kierunku Marszałkowskiej w #Warszawa jest "niestrzeżone...

źródło: comment_1634282273J8eNmY4mSPxXK3uC2ns5cQ.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shrug: wina przepisów, pisowcy zrobili od d--y strony, zamiast unormować przepisy odnośnie pasów to c--j k---a pieszy ma pierwszeństwo, pora na csa
  • Odpowiedz
@gomjeden: albo rowerzyści, ale wystarczy zrobić zamiast schodów stromy podjazd/zjazd i temat rozwiązany - w ogóle nie pcham się do centrum jak nie muszę, ale jestem zwolennikiem, że taki powinien być kierunek urbanizacji - jak np. w Bangkoku, gdzie miasto na dobrą sprawę ma dwa poziomy - ruch uliczny i przestrzeń użytkową dla pieszych czy lokalnych potrzeb
  • Odpowiedz
najlepiej to dać autom pierwszeństwo na pasach - wtedy żaden pieszy się nie odważy przechodzić przez jezdnię i ryzyko wypadków znacząco się obniży


@advert:

Nie nie, najlepiej napisać ustawę, że nawet jak pieszy wpadnie pod samochód to nic mu się nie ma prawa stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kajtosz: Ale do niedawna każde dziecko uczone było, żeby stanąć, w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo i jak wolne to idź. Dziś gawiedź jest nauczona, że pierwszeństwo mają nawet przed pędzącym samochodem.
  • Odpowiedz