Wpis z mikrobloga

  • 64
Przy placu Bankowym w kierunku Marszałkowskiej w #warszawa jest "niestrzeżone" przejście dla pieszych (pic rel - bez świateł, pomalowane na czerwono) no i dziś skoczyłem do piekarni, więc przechodziłem przez nie. Najpierw torowisko, luz nic nie jedzie. Potem jezdnia - trzy pasy, no i dwa samochody się zatrzymały, idę, ale ale - widzę że na trzecim jakiś samochód zapieprza. Zatrzymałem się w miejscu - i to dobrze, samochód wjeżdża z impetem na przejście, ale mnie "zauważył" i w 3/4 zebry się zatrzymał (jestem pod wrażeniem sprawności hamulców!)
No i w sumie czemu o tym piszę ? No bo to klasyk wypadek, samochody po prawej się zatrzymują, pieszy nie patrzy i idzie, a z lewej go rozjeżdża. Oczywiście to wina samochodu, ale chyba lepiej być ciut czujnym i całym, niż mieć "pierwszeństwo" i w najlepszym przypadku być co najmniej potrąconym, jak nie zabitym #gownowpis #oswiadczenie #polskiedrogi #motoryzacja #bezpieczenstwo
Shrug - Przy placu Bankowym w kierunku Marszałkowskiej w #Warszawa jest "niestrzeżone...

źródło: comment_1634282273J8eNmY4mSPxXK3uC2ns5cQ.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shrug: Ale jak to? Podważasz, że specjalna ustawa w miejscu potrafi auta zatrzymać? Siejesz niepokoje społeczne - na szczepienie i do obozu reedukacji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gomjeden w sumie też by dało radę, chwilę dalej też są przejścia i to ze światłami, ja tam przechodzę bo to najbliższe przejście na trasie piekarnia-praca, więc wygodniej
  • Odpowiedz
Ale jak to? Podważasz, że specjalna ustawa w miejscu potrafi auta zatrzymać?


@7160: najlepiej to dać autom pierwszeństwo na pasach - wtedy żaden pieszy się nie odważy przechodzić przez jezdnię i ryzyko wypadków znacząco się obniży
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: W czym innym jest problem. Po pierwsze to jeśli nie szkoliłeś się na prawka w dużym mieście to możesz być kompletnie nieświadomy tego problemu. Ja nie byłem a jak wiesz siedzę na tym tagu bo uwielbiam samochody i chce być dobrym kierowcą.

Po drugie te przejścia są po prostu sprzeczne z ludzką logiką. Jedziesz sobie i nagle samochody stoją na środku drogi na 2/3 pasów. Zasłaniają ci cały widok
  • Odpowiedz
@Shrug: Wyobrażasz sobie jakie byłyby tam korki, gdyby jeszcze zrobili do tego światła? Tam stoi nawet w środku nocy w tygodniu czy w weekendy. Tylko przejście podziemne lub kładka jest rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Tino ja nie mówię że chce tam światła, ale że czytałem, że planują w tym miejscu budowę sygnalizacji Przejście podziemne jest chwilę dalej w metrze, ja tym przejściem przechodziłem, bo mam bliżej - nie byłoby go - nie szedlbym.
Ale to że w środku nocy czy w weekendy są tam wielkie korki to już przesadzasz, akurat wtedy na lajciku tym przejściem można przejść, bo ruch nie jest wielki, nawet poza godzinami
  • Odpowiedz
@Shrug: Prawda, bardzo dużo ludzi po Warszawie jeździ jak zupełnie bezrefleksyjnie. Gadają przez telefony, bawią się funkcjami auta, bo bardzo często są służbowe...
  • Odpowiedz