Wpis z mikrobloga

@wogx:

W 1745 Karol Linneusz opublikował „Flora Svecica”, katalog zawierający także szwedzkie dwumianowe nazwy wernakularne roślin. Dwumianowy system wernakularny poprzedzał więc jego dwumianowy system nazewnictwa naukowego, który po raz pierwszy został wprowadzony w X edycji „Systema Naturae” (1758). Za pierwszą, nie do końca konsekwentnie zrealizowaną, próbę przeniesienia do języka polskiego zasad Linneusza uznaje się prace Krzysztofa Kluka. Wprowadził on neologizmy, często jako tłumaczenie nazw łacińskich. W jego systemie nazewnictwo dwuczłonowe dotyczyło
@Gouph: Zagiąłeś mnie tym przykładem, próbuję znaleźć dokładne wyjaśnienie tego przypadku, ale nie jestem w stanie tego zrobić tak "na szybko". A. davidianus i A. japonicus to dwa odrębne gatunki, więc tak na logikę oba powinny mieć swoje nazwy dwuczłonowe (o ile w ogóle mielibyśmy stosować nazwy polskie, a nie łacińskie). Jedyna książkowa informacja jaką znalazłem dotyczy A. japonicus ("Etymologiczny słownik nazw zwierząt", Smagowicz 2004), ale ten gatunek jest tam określany
Pobierz w.....x - @Gouph: Zagiąłeś mnie tym przykładem, próbuję znaleźć dokładne wyjaśnienie ...
źródło: comment_1634277794mxKKyEcWPI9BEuKt08P6Qc.jpg