Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, czy ktoś po socjologii może odnaleźć się w branży IT? Skończyłam studia i teraz będę na macierzyńskim, więc będę mieć trochę czasu, żeby zdecydować w którą stronę chcę iść. Głównie zależy mi na pracy zdalnej i możliwości pracy na mniej niż cały etat. Koleżanki wybierają się na bootcamp z testowania, ale dużo się naczytałam na przesycie na tym rynku i zaczęłam się zastanawiać nad frontend developerem. Istnieją jakieś tańsze alternatywy dla bootcampów? Jestem całkiem zielona, więc nauka we własnym zakresie odpada, bo nawet nie wiem od czego zacząć. #programowanie #testowanieoprogramowania #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6167e9e9820612000adcaa80
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 167
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Będsiesz super kandydatem - nie dość, że nie pracowałaś w branży, to jeszcze kilkuletnie siedzenie w domu, bootcamp i małe dziecko do ogarnięcia. Tym bardziej w pracy, gdzie ciągle trzeba coś robić w domu i się uczyć.

Na pewno wygrasz na rozmowach ze studenciakami z polibudy - bez zobowiązań i z projektami w portfolio + bez żenującego bootcampu w cv.

Odpisuję na bajta, ale tak to wygląda - laska
  • Odpowiedz
ISTQB


@RandolphMarsh: to rozwala, bo ISTQB jest tak #!$%@? żeby się go uczyć od zera, ze głowa boli. Dla testera z doświadczeniem fajnie to mieć gdzieś unormowane, fajnie to znać. Ale to jest mało, bardzo mało. Wiesz teoretycznie jak testować soft, ale jak nie znasz żadnego języka programowania, nie masz obycia z technologiami, jakiegoś zaczepienia to trochę zajmie zanim w ogóle skapujesz co testujesz i co możesz testować.

Oczywiście, ze
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że może być ciężko. Obecnie rynek jest dość nasycony juniorami i osobami po kursach/bootcampach, a brakuje osób z doświadczeniem. Na macierzyńskim możesz wcale nie mieć czasu, żeby poświęcić się nauce programowania/testowania w takim stopniu, żeby chociaż myśleć o pracy z kodem. Jeżeli nawet uda się tobie trochę poduczyć, to niestety na twoje miejsce będzie pewnie 10 innych osób, które skończyły studia, są pasjonatami, mają jakieś staże.

Jeżeli chcesz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jestem całkiem zielona, więc nauka we własnym zakresie odpada, bo nawet nie wiem od czego zacząć


No i tu jest pole do popisu jak sama to ogarniesz znajdziesz materiały i się nauczysz to znaczy że się jak najbardziej nadajesz jak nie dasz rady to w IT tylko małpia robota będzie dla ciebie. Co do bootcampow to nawet bym się tym nie chwalil, jak ktoś ci mówi że zapłacił kilka
  • Odpowiedz
@emenems: QT to nie jest frontend? Tylko w JS masz frontend? Chłopie, jak chcesz rozumieć co do ciebie mówią na meetingach to trzeba znać terminologię. No chyba że chcesz być grafikiem no to spoko. Dostaniesz do zbudowania jakiś projekt i się zatniesz bo nie umiesz prostych poleceń.
  • Odpowiedz
@emenems: Z resztą po stronie frontendowca jest również zrobienie frontu wydajnie. Żeby zrobić go wydajnie to musisz rozumieć jak działa komputer pod spodem. Jak zarządza IO, zasobami, ramem. Musisz wiedzieć co to są struktury danych, jaka jest różnica między Linked i Array list. Co to jest mapa. Żeby rozumieć algorytmy i logikę boola trzeba mieć chociaż podstawy matmy.
  • Odpowiedz
i teraz będę na macierzyńskim


@AnonimoweMirkoWyznania: myślisz że że będziesz miała 3-4 godziny w ciągu dnia, w ciągu których nikt nie będzie Ci przeszkadzał? Bo jeśli myślisz o zajmowaniu się dzieckiem i nauce w tym samym czasie, to zapomnij.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy jesteś pewny że mówimy o tych samych linkach?
Skrypty powłoki? Wprowadzenie do C? Kurs z modelowej architektury x86?

To wszystko dla senior frontendowca będzie zbędne, a dziewczyna czy bait czy nie szuka wiedzy entey level.

Jej trzeba polecić prosty, darmowy kurs na udemy, a nie struktury danych i zarządzanie IO. QT nawet nie skomentuje - jaki jest udział w rynku tej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jako kobieta masz ułatwiony start w IT bo nie dość ze brakuje pracowników to w niektórych korporacjach są dodatkowe punkty za odpowiedni stosunek kobiet do mężczyzn w zespołach. Generalnie polecam IT dla rodziców bo praca elastyczna i nie przegapisz ważnych dni z życia dziecka stojąc w korkach :)
  • Odpowiedz