Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, czy ktoś po socjologii może odnaleźć się w branży IT? Skończyłam studia i teraz będę na macierzyńskim, więc będę mieć trochę czasu, żeby zdecydować w którą stronę chcę iść. Głównie zależy mi na pracy zdalnej i możliwości pracy na mniej niż cały etat. Koleżanki wybierają się na bootcamp z testowania, ale dużo się naczytałam na przesycie na tym rynku i zaczęłam się zastanawiać nad frontend developerem. Istnieją jakieś tańsze alternatywy dla bootcampów? Jestem całkiem zielona, więc nauka we własnym zakresie odpada, bo nawet nie wiem od czego zacząć. #programowanie #testowanieoprogramowania #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6167e9e9820612000adcaa80
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 167
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: ludzie po kursach najczęściej nie pracują w branży. Sam kurs jest nic nie warty. Potrzebne jest doświadczenie projektowe i dobry mentor, który Cię przygotuje do pracy, a później gdzieś poleci.

A co do pracy na cześć etatu to nie w tej branży. Zwlaszcza w testach, które są na końcu łańcuszka. Żaden projekt Cię nie weźmie i szybko Cię zwolnią.
  • Odpowiedz
@bafficze: Na szybko sprawdziłem i podymplówka "z UJ" jest też dostępna z tą samą kadrą w Wawie, na uczelni (czy jak to nazwać) Vistula. UJ daje od siebie salę i pieczątkę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pracuja w IT, ale prawdy nie oszukasz. Programowanie i IT to nie jest nauka na pamiec gotowych fragmentow kodu, chyba ze chcesz zostac #programista3k na rzadowej pozycji ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Z tym jest jak z mowieniem u dziecka - rodzice (bootcamp) cie moga nauczyc slowek i skladni jezyka (syntax, zagadnienia danego jezyka), ale to jakie zdania (programy) ty bedziesz z tego skladac
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszyscy idą teraz w programowanie, ja się tym interesuje od dziecka a mimo to mocno odczuwam konkurencję.

Moim zdaniem jak już to warto uderzać w jakąś grafikę, pisanie tekstów, coś związanego z mediami wiesz tworzenie treści pomaganie twórcą itp. Kasa mniejsza ale pewniejsza, za to po bootcampie będzie długie szukanie pracy.
  • Odpowiedz