Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, czy ktoś po socjologii może odnaleźć się w branży IT? Skończyłam studia i teraz będę na macierzyńskim, więc będę mieć trochę czasu, żeby zdecydować w którą stronę chcę iść. Głównie zależy mi na pracy zdalnej i możliwości pracy na mniej niż cały etat. Koleżanki wybierają się na bootcamp z testowania, ale dużo się naczytałam na przesycie na tym rynku i zaczęłam się zastanawiać nad frontend developerem. Istnieją jakieś tańsze alternatywy dla bootcampów? Jestem całkiem zielona, więc nauka we własnym zakresie odpada, bo nawet nie wiem od czego zacząć. #programowanie #testowanieoprogramowania #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6167e9e9820612000adcaa80
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciezko Ci będzie, frontend jest mega obstawiony. W krk zeby cos na froncie robić za spoko kase to doświadczenie trzeba mieć kilkuletnie. To samo z testami jest teraz. Jesli jesteś wyjatkowo utalentowana to po paru latach ciężkiej pracy zaczniesz zarabiać spoko pieniądze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przesyt rynku w temacie juniorów oznacza, że możesz już sobie odpuścić.

Ogłoszenia na juniora to w tej chwili kilkaset CV, z czego znaczna część to młode chłopaki po Technikum Informatycznym albo którymś roku studiów, często z jakimś sensownym portfolio na GitHubie i znajomością języka obcego w stopniu zadowalającym.

Wygrasz z gościem, który dla sportu będzie zapieprzał po 12h i robi to od paru lat bo to po prostu lubi?
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy wydaje mi się że próbujesz popisać się wiedzą, zamiast rozwiązać problem.
Problem brzmi: jak bezboleśnie zostać frontendowcem.

Nic z rzeczy o których piszesz nie przyda się tej osobie przez najbliższe 3 lata, a w zasadzie nigdy.

Op jest kobietą na macierzyńskim, która chce wejść w świat IT, a nie zostać frontendowcem w embedded dla nowoczesnych
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy żebyś mnie dobrze zrozumiał, wiedzę można na 2 sposoby przekazywać:
1) patrz jaki jestem mądry
2) patrz jakie to proste

IMO wymaganie kolejek, CLI i C od osoby zainteresowanej frontendem to nie jest podejście nr 2
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po co Ci boot camp, wchodzisz na pracuj.pl, wyszukujesz interesującą cię technologie i wpisujesz w Google " tutorial" i czytasz. W pracy też to będzie tak wyglądało nikt Ci na tacy nic nie poda. Jaki się nauczysz idziesz na rozmowę, zapamietujesz pytania i uczysz się tego na czym Ci nie poszło na rozmowie, bo pierwsze raczej na pewno nie pójdą. Do tego warto porobić jakieś zadania, była kiedyś np
  • Odpowiedz
Pamiętaj, że zarobki programisty nie są bez powodu tak wysokie. Taka kariera wymaga wielu poświęceń i nie jest to lekka praca.


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak. A ten powód, to globalny rynek i prosty fakt, że Mirek z Warszawy mając pensję połowy Hansa z Berlina czy Johna z San Francisco nadal może u siebie żyć jak król, a pracodawca nie widzi różnicy w efekcie (kod da się pisać tak samo z każdego miejsca
  • Odpowiedz