Wpis z mikrobloga

13.10.2021

Dzień dobry państwu, wita państwa Mateusz Borek. Panowie [rozgląda się po kolegach w studio] wobec sytuacji, jaka zaistniała w mediach społecznościowych w ostatnich dniach, chciałbym dziś przedstawić swoje social statement [uśmiecha się pod nosem]. Panowie, jestem dziennikarzem sportowym od ponad dwudziestu lat, od dwóch dekad. Ja w życiu i sporcie widziałem wiele. Ale panowie, takiego chamstwa i tak bezprecedensowych, niezrozumiałych ataków, jakich jestem celem w ostatnich dniach to nie widziałem nigdy. Panowie [unosi głos i szeroko gestykuluje] ja nie rozumiem tego chamstwa, tego chlewu, tego anonimowego hejtu, który tworzą pryszczaci gimnazjaliści z dziewiczym wąsem pod nosem. Czy wy sobie wyobrażacie, że jeden taki hejter napisał, że miałem - cytuję: "kilka razy dupę z rodzynami lizać" [obecni w studiu parskają śmiechem]. Panowie! Czy wy sobie wyobrażacie, żeby którykolwiek z nas tak się zniżał wobec Prezesa PZPN Zbyszka Bońka [zbliżenie kamery na sugestywny uśmieszek Stanowskiego]. Ja nie rozumiem tych wieśniackich wpisów! Panowie, ja byłem, jestem i zawsze będę prostym chłopakiem z Dębicy. Ja w dzieciństwie nie miałem łatwo [robi poważną minę]. Nie wiem czy wam mówiłem... [MÓWIŁEŚ - głosy ze studia]. No, może raz wspomniałem o cięzkiej pracy mojej matki jako pielęgniarki... ale wracając do meritum. Zwracam się do ciebie chłopcze [zwraca się bezpośrednio w stronę kamery]. Przyjedź tu do nas i powiedz te swoje mądrości twarzą w twarz. Aha, panowie, musimy sobie uplastycznić jedną rzecz... Czy wy myślicie, że ja nie mam nic innego do roboty niż pisać do Zbyszka? Czy wy myślicie, że jak byłem na stadionie w Tiranie to dzwoniłem do niego 17 razy z pytaniem o walkower? Co? No, Tomeczku, a nawet jeśli wykonałem kilka telefonów to co z tego [uśmiecha się, chwytając Smokowskiego za przegub]. Ale panowie, do brzegu... Ja Zbyszka Bońka cenię, ja Zbyszka Bońka szanuję. Ale nie możemy w całej tej historii zapomnieć kto obecnie kieruje Polskim Związkiem Piłki Nożnej [robi dramatyczną pauzę]. Cezary Kulesza. Panowie, od momentu gdy Gerry przejął ster związku, nasza kadra wygrała cztery mecze i zremisowała z Anglią. A Legia dwukrotnie wygrała w fazie grupowej Ligi Europy [Ale zaraz, chwileczkę... Co eee Ku... ku... Kulesza? No nie, panowie... tak to my eee nie będziemy rozmawiać]. I ja muszę panowie powiedzieć, że zawsze ceniłem Czarka za jego pracę w Jagiellonii, za to co zrobił w Białymstoku. I ja myślę, ja sądzę, że on pchnie PZPN na właściwe tory. Zresztą wykrywając podsłuch zachował się jak sam James Bond [uśmiecha się]. To jest wielki umysł, wielki gracz kontrwywiadu... Ba, panowie, ja mam wrażenie że Kulesza działa sprawniej niż wszystkie trzy- i czteroliterowe agencje w tym kraju. Tyle ode mnie. Czarku [zwraca się bezpośrednio w stronę kamery], mój numer masz. Pozdrawiam cię serdecznie.

EL. MŚ - AMERYKA PŁD.
01:30 (czw/pt) Argentyna - Peru (TVP Sport)
02:30 (czw/pt) BRAZYLIA - URUGWAJ (sport.tvp.pl) - II połowa także na (TVP Sport)


///MAGAZYNY///
22:00 Niech gadają (Kanał Sportowy)
22:00 Sportowy wieczór (TVP Sport)
23:00 News+ (nSport+, Canal+ Family)

///POZA FUTBOLEM///

KOLARSTWO
TOUR DE FRANCE
11:30 Prezentacja trasy (Eurosport 1)

SNOOKER
NORTHERN IRELAND OPEN
Transmisje od 13:45 i 19:45 (Eurosport 1)

DART
MISTRZOSTWA EUROPY
Transmisje od 20:00 (TVP Sport)

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN
TAURON LIGA
20:30 KPS Siedlce - Legia Warszawa (Polsat Sport Extra)

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN
PGNiG SUPERLIGA
19:00 Unia Tarnów - Gwardia Opole (sport.tvp.pl)

BUNDESLIGA
19:00 Goppingen - Melsungen (Viaplay)

HOKEJ
LIGA SZWEDZKA
19:00 Frolunda - Rogle (Viaplay)

NHL
Transmisje na Viaplay

01:00 (czw/pt) Carolina Hurricanes - NY Islanders
01:00 (czw/pt) Columbus Blue Jackets - Arizona Coyotes
01:00 (czw/pt) Florida Panthers - Pittsburgh Penguins
01:00 (czw/pt) NY Rangers - Dallas Stars
01:00 (czw/pt) Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs
01:30 (czw/pt) Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning
02:00 (czw/pt) Nashville Predators - Seattle Kraken
04:30 (czw/pt) LA Kings - Vegas Golden Knights

TENIS
TURNIEJ WTA W INDIAN WELLS
Transmisje od 00:00 (czw/pt, Canal+ Sport)

BOWLING
19:00 Weber Cup (Viaplay)

///KĄCIK FILMOWY///
23:55 Jutro nie umiera nigdy (TVP 2)

#dzienmeczowy #mecz #pilkanozna
a.....1 - 13.10.2021

Dzień dobry państwu, wita państwa Mateusz Borek. Panowie [roz...

źródło: comment_1634181424ZAkiIPwL1SHWEqTT9pUW39.jpg

Pobierz

Wynik meczu Brazylia - Urugwaj

  • Wygra Brazylia 70.4% (433)
  • Remis 11.2% (69)
  • Wygra Urugwaj 18.4% (113)

Oddanych głosów: 615

  • 64