Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Wczoraj wieczorem zrobiłem degustacje A.J. Fernandez Bellas Artes Maduro w rozmiarze Toro.

Cygaro bardzo aromatyczne, już po wyciągnięciu z celofanu mnóstwo aromatów kakao.

Po odpaleniu sam początek dość mocny i aromatyczny, głównie espresso i kakao z nutami skórzanymi. Mnóstwo dymu, jak z kadzidła. Po kilku minutach aromaty się otworzyły, więcej mlecznej czekolady, trochę ziemistych aromatów, ogólnie bardzo zbliżone aromatami do AB Prensado, moc tez podobna, ostatnia tercja dość nikotynowa i mniej złożona. Dym ogólnie gładki i przyjemny. Tradycyjnie jak to z boxpressem, przejściowe problemy z żarzeniem, minimalnie poprawiane w połowie cygara. Na plus popiół który był srebrny, prawie biały i nie prószył zbyt mocno. Bardzo podoba mi się prezentacja cygar Fernandeza, można je przyrównać do sztuki. Bardzo ubolewam, że nie pije, bo idealnie by się paliło w towarzystwie francuskiego koniaku.

W cenie promocyjnej warte spróbowania, ale w cenie bazowej 60zl już niezbyt, wtedy wygrywa smakiem Alec Bradley.

Cygaro leżakowało u mnie w humidorze 8 miesięcy w wilgotności 66-67%.

#cygara #cygaro #wykopsmokersclub #gruparatowaniapoziomu
Pobierz d.....s - Wczoraj wieczorem zrobiłem degustacje A.J. Fernandez Bellas Artes Maduro w ...
źródło: comment_1633967964jK499bOZU6jW2ANSmjVzD7.jpg
  • 3